برای اولین بار یک زن به عنوان سرپرست ایران‌ایر معرفی شد

فرزانه شرفبافی حق نشر عکس forsatnet.ir
Image caption فرزانه شرفبافی پیش از این عضو هیئت مدیره هما بود

وزیر راه و شهرسازی ایران در حکمی، فرزانه شرفبافی را به عنوان سرپرست جدید شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) معرفی کرده است.

خانم شرفبافی پیش از این عضو هیئت مدیره و رئیس مرکز آموزش و بهسازی منابع انسانی و تنها عضو زن در هیئت مدیره ایران‌ایر بود.

او که ۴۴ سال دارد، اولین زنی است که به سرپرستی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران می‌رسد.

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در حکم خانم شرفبافی به "مراتب دانش، تعهد، تخصص و تجربه‌های ارزنده"‌ او در صنعت هوایی ایران اشاره کرده و ماموریت‌هایی را برای دوران مسئولیت او تعریف کرده است.

بازسازی ساختاری همه‌جانبه‌ هما، ارتقای جایگاه هواپیمایی ایران برای رقابت در سطح جهانی و جلب رضایت مشتریان این شرکت از جمله خواسته‌هایی است که در حکم وزیر راه مطرح شده است.

در حکم سرپرستی خانم شرفبافی گفته شده است فرهاد پرورش، مدیر عامل فعلی هما به سمت نمایندگی ایران در ایکائو (سازمان هوانوردی غیر نظامی بین‌المللی) منصوب شده‌ است.

بیشتر بخوانید:

خبر انتصاب فرزانه شرفبافی به مدیریت هما از چندی پیش در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مطرح شده بود، اما حکم رسمی سرپرستی او امروز صادر شد.

در رسانه‌های ایران خانم شرفبافی به عنوان اولین زن فارغ التحصیل مقطع دکترا در رشته هوافضا در ایران معرفی شده است.

به نوشته رسانه‌های ایران، فرزانه شرفبافی سابقه ۲۰ سال کار در ایران‌ایر را دارد.

او پیش از عضویت در هیئت مدیره هواپیمایی جمهوری اسلامی در بخش مهندسی و تعمیرات هما و همین طور واحد آموزش مسئولیت داشت.

انتصاب خانم شرفبافی به سرپرستی هما در حالی صورت می‌گیرد که در هفته‌های اخیر گروه‌های فعال زنان و رسانه‌ها خواهان استفاده بیشتر از زنان در کابینه جدید حسن روحانی ریاست جمهوری ایران شده بودند.

چند روز پیش معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست ایران گفته بود که "به نظر می‌رسد با توجه به تجربه رئیس جمهوری منتخب در دولت یازدهم و نقش زنان در جامعه، این قشر در کابینه دوازدهم نقش پررنگتری داشته باشند."

موضوعات مرتبط