سپاه پاسداران ایران دو شورشی را 'در درگیری مرزی کشت'

سردار پاکپور حق نشر عکس SEPAHNEWS

سپاه پاسداران ایران می گوید که در یک درگیری مرزی در شمال غربی کشور دو "تروریست" را کشته و چهار نفر را زخمی کرده و همزمان حزب دمکرات کردستان از درگیری نیروهایش با اعضای سپاه خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران روز یکشنبه گفت: "تیم تروریستی ضد انقلاب که با هدف خرابکاری و اقدامات تروریستی قصد ورود به کشور را داشتند، توسط رزمندگان نیروی زمینی سپاه در منطقه مرزی آذربایجان غربی منهدم شد."

این مقام سپاه نگفت که این افراد متعلق به چه گروهی بودند.

او گفت که در این درگیری "۲ تن از اشرار مسلح" کشته شدند و ۴ نفر دیگر از شورشیان زخمی شدند و مقداری مهمات، تجهیزات و جنگ افزار نظامی از آنها ضبط شد.

همزمان "کوردستان میدیا" وابسته به حزب دمکرات کردستان از درگیری جنگجویانش با نیروهای سپاه خبر داده است.

در این گزارش آمده است: "شامگاه گذشته، چهاردهم مردادماه ٩٦، ساعت ١١ شب تیمی از پیشمرگه‌های "شار" وابسته به نیروی پیشمرگه حزب دمکرات کردستان ایران هنگام گشت و انجام مأموریت حزبی در کمین نیروهای تروریستی سپاه پاسداران افتاده و میان نیروی پیشمرگه کردستان و سپاه تروریستی پاسداران درگیری روی داده است."

"کوردستان میدیا" در ادامه این گزارش نوشت: "در این درگیری که در شهرستان پیرانشهر از توابع استان ارومیه روی داده، تیمی از پیشمرگه‌های "شار" ضربه‌ای مهلک را به نیروهای سپاه تروریستی پاسداران وارد کرده‌اند."

با این حال این گروه هنوز جزییات بیشتری از این درگیری از جمله شمار کشته های دو طرف اعلام نکرده است.

درگیری های مرزی

نیروهای امنیتی ایران اغلب در مرزها با گروه های مسلح که بعضی از آنها دادخواهی قومی دارند درگیر می شوند.

از جمله اردیبهشت ماه امسال گزارش شد که در درگیری مرزبانان سیستان و بلوچستان با افراد مسلح، ۹ مأمور نیروی انتظامی ایران کشته شدند.

آن درگیری میان مرزبانان ایرانی و کسانی که "اشرار" خوانده شدند در مرز میرجاوه رخ داد.

به علاوه ایران گاه با نیروهای وابسته به "دولت اسلامی" داعش درگیر شده است. اواسط خرداد ماه پنج نفر که خود را اعضای داعش معرفی کردند به پایتخت ایران حمله کردند.

در آن حمله در روز ۱۷ خرداد به ساختمان مجلس شورای اسلامی و آرامگاه آیت‌الله خمینی حداقل ۱۷ نفر کشته شدند. ایران از آن زمان ده‌ها نفر را در ارتباط با این حملات بازداشت کرده است.

بیشتر بخوانید:

چند نفر در درگیری‌های مناطق مرزی غرب ایران کشته شدند

سپاه پاسداران: دوازده عضو یک گروه 'ضدانقلاب' در درگیری مرزی کشته شدند

سپاه پاسداران از کشته شدن یکی از اعضایش در نزدیکی سراوان خبر داد

درگیری مسلحانه سپاه پاسداران و 'جیش العدل' در سراوان