بازدید گروهی از خبرنگاران ایرانی از تاسیسات هسته ای اراک و نطنز

حق نشر عکس ISNA
Image caption خبرگزاری ایسنا نوشته در جریان بازدید خبرنگاران، فعالیت‌های هسته‌ای نطنز و اراک "در چارچوب برجام و نیز بر اساس گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حال انجام بوده است"

عده ای از خبرنگاران و فعالان رسانه‌های ایران از تاسیسات هسته‌ای اراک و غنی‌سازی نطنز بازدید کردند.

خبرگزاری ایسنا امروز دوشنبه ۱۳ شهریور، با انتشار تعدادی عکس از بازدید خبرنگاران، خبر داده که این بازدید، طی دو روز انجام شده است.

برخی از اصولگرایان منتقد توافق هسته ای ایران، پیشتر گفته بودند دولت حسن روحانی تقریبا فعالیت های این دو مرکز هسته ای را متوقف کرده است.

بازدید برنامه ریزی شده خبرنگاران از نطنز و اراک، ظاهرا در واکنش به انتشار همین اخبار صورت گرفته است.

به دنبال توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی، برجام، فعالیت تاسیسات هسته‌ای اراک و نطنز محدودیت قابل توجهی یافت اما متوقف نشد.

حق نشر عکس ISNA
Image caption به دنبال توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی، برجام، فعالیت تاسیسات هسته‌ای اراک و نطنز محدودیت قابل توجهی یافت اما متوقف نشد

به نوشته ایسنا علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی، چندی پیش "به رسانه‌ها قول داده شرایط فراهم شود تا آنها بتوانند از نزدیک فعالیت‌های هسته‌ای را مشاهده و رصد کنند".

خبرگزاری ایسنا نوشته در جریان بازدید خبرنگاران، فعالیت‌های هسته‌ای این دو سایت "در چارچوب برجام و نیز بر اساس گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حال انجام بوده است".

این خبرگزاری افزوده: "برای اولین‌بار است که به‌ویژه خبرنگاران رسانه‌های داخلی، به‌طور جمعی از نزدیک وارد رآکتور اراک شده، در جریان کار این مجموعه قرار گرفته اند."

ایسنا همچنین خبر داده که در این دو روز، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی خبرنگاران را همراهی کرده و "مسئولان و متخصصان مربوطه" به سوالات خبرنگاران پاسخ داده اند.

هنوز اسامی رسانه هایی که خبرنگاران آنها در این بازدید حضور داشته اند، اعلام نشده است.

حق نشر عکس ISNA
حق نشر عکس ISNA

موضوعات مرتبط