علی مطهری خواهان شفاف‌سازی درباره 'محدودیت‌های جدید' محمد خاتمی شد

حق نشر عکس khatami.ir
Image caption هنوز به طور دقیق مشخص نیست محدودیت‌های جدیدی برای آقای خاتمی وضع شده یا نه

علی مطهری، نایب رئیس‌ مجلس ایران خواهان شفاف‌سازی در باره ''''محدودیت‌های جدید '''' وضع شده علیه محمد خاتمی، رئیس‌جمهوی سابق این کشور شده است.

چند روز پیش نیروهای امنیتی مانع خروج رئیس‌جمهوری سابق ایران از منزل خود شدند. گفته شد آقای خاتمی قرار بوده با وزرای سابق خود در بنیاد باران دیدار کند اما نیروهای امنیتی مانع شدند.

حسین نجات، جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اخیرا گفت محدودیت‌های آقای خاتمی "همان‌هاست که سال ۸۹ تصویب شده و چیز جدیدی نیست."

آقای مطهری در سایت شخصی‌ خود گفته است "خوب است متن مصوبه مورد نظر جناب آقای نجات به اطلاع عموم برسد."

هنوز به طور دقیق مشخص نیست محدودیت‌های جدیدی علیه آقای خاتمی وضع شده‌ یا نه.

آقای مطهری گفته است چنین اقدام‌هایی خلاف قانون اساسی است و قوه قضائیه باید پس از مراحل قانونی در دادگاه، در این موارد تصمیم بگیرد.

نایب رئیس مجلس ایران گفته است "نمی شود عده‌ای در پشت پرده تصمیماتی بگیرند و هرچند وقت یک بار از نزول آیه‌ای خبر بدهند و به هیچ کس هم پاسخگو نباشند، نه به مجلس و نه مستقیما به مردم."

مهدی کروبی، میر حسین موسوی و زهرا رهنورد، رهبران جنبش اعتراضی سال ۸۸ بیش از شش سال است که در حصر خانگی هستند و آقای خاتمی هم با محدودیت‌هایی برای دیدارهای عمومی مواجه بوده است.

آقای مطهری گفته است "عده‌ای ناشناخته مصلحت نظام را تشخیص می‌دهند و هرکس را که صلاح بدانند در حصر و محدودیت قرار می‌دهند و هر وقت هم صلاح بدانند، مثلاً نزدیک به موت او، وی را آزاد می‌کنند."

علی مطهری تاکنون بارها خواهان رفع حصر خانگی این افراد شده است. او سال پیش گفته بود "چون نظر مقام رهبری بر ادامه حصر است سایر مقامات به این موضوع وارد نمی‌شوند".