خانواده هاشمی رفسنجانی: وصیتنامه جدیدی وجود دارد، از محل آن بی‌خبریم

حق نشر عکس AFP
Image caption نزدیک به یک ماه به اولین سالگرد مرگ آقای رفسنجانی باقی مانده اما هنوز وصیتنامه جدید او پیدا نشده است

اعضای خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی در مصاحبه‌هایی با روزنامه اعتماد از وجود وصیتنامه جدید خبر داده ولی از محل آن ابراز بی‌اطلاعی کرده‌اند.

اکبر هاشمی رفسنجانی، از چهره‌های اصلی انقلاب ایران، دی ماه سال پیش در سن ۸۲ سالگی به دلیل ایست قلبی درگذشت.

نزدیک به یک ماه به اولین سالگرد مرگ آقای رفسنجانی باقی مانده اما هنوز وصیتنامه جدید او پیدا نشده است و به همین خاطر سئوال‌هایی در این باره مطرح است.

حق نشر عکس Etemad

فاطمه هاشمی، دختر آقای رفسنجانی پیشتر گفته بود بعد از مرگ پدرش همه آنچه او در گاوصندوق و کشوهای دفتر کارش نگه می‌داشته، به محل نامعلومی برده شده است. هیچ مرجع دولتی و امنیتی هنوز به این اظهارات واکنش نشان نداده است.

خانم هاشمی به روزنامه اعتماد گفته است پس از مرگ پدرش، شورای امنیت ملی گزارشی در این باره تنظیم کرده که "برای ما قابل قبول نبود." او توضیح بیشتری در این باره نداده است اما فائزه هاشمی هم پیشتر گفته بود "ناگهانی" بودن فوت پدرش ابهاماتی را به وجود آورده است.

یاسر هاشمی، پسر رئیس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران به روزنامه اعتماد گفته است "هنوز نتوانسته‌ايم وصيتنامه اصلی ايشان را كه خبر داريم نوشته و در جايی گذاشته بود، پيدا كنيم."

پس از مرگ آقای رفسنجانی وصیتنامه‌ای از او خوانده شد که گفته شد مربوط به سال‌های دهه هفتاد شمسی بوده است. فرزندان آقای رفسنجانی گفته‌اند وصیتنامه جدیدتری هم وجود دارد که "گم شده است."

اعضای خانواده آقای رفسنجانی می‌گویند همان وصیتنامه خوانده شده هم "ناقص" است و مانند "عرف وصیتنامه‌ها کامل نیست."

محمد هاشمی، برادر آقای رفسنجانی و رئیس سابق رادیو و تلویزیون ایران به اعتماد گفته است از محل وصیتنامه برادرش خبری ندارد.

آقای هاشمی گفته است نمی‌خواهد در این باره "گمانه‌زنی" کند و می‌افزاید نبودن وصیتنامه سیاسی آقای رفسنجانی "با توجه به جایگاه او در نظام و شخصیتش، مبهم است."