فاطمه کروبی: یک بار هم شده در مورد حصر شفاف توضیح دهید

حق نشر عکس Mehr

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی از رهبران جنبش اعتراضی پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ ایران با غیر قانونی خواندن حصر شوهر خود خواهان آن شده که به طور شفاف در این باره توضیح داده شود.

مهدی کروبی، حدود هفت سال است که در بازداشت خانگی است.

خانم کروبی در کنگره انجمن مدرسین دانشگاه‌ها گفته است "من از بزرگان و مسئولین می‌خواهم یک بار هم شده شفاف درباره حصر توضیح دهند؛ چراکه حاشیه رفتن درست نیست."

خانم کروبی در سخنان خود به میرحسین موسوی و زهرا رهنورد هم اشاره کرده که در بازداشت خانگی هستند. او گفته است "سه هزار روز" از حصر "این سه عزیز" می‌گذرد که "خوراکی برای دشمنان" شده است. خانم کروبی گفته است "حصر نه عقلانی است و نه انسانی" و آن را "کاملا غیر قانونی" خوانده است.

خانم کروبی از زمان حصر آقای کروبی بارها نسبت به ادامه این وضعیت هشدار داده و مسئولیت سلامت و جان همسرش را "بر عهده نظام " دانسته است.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ وعده داد که برای رفع حصر خانم رهنورد و آقایان کروبی و موسوی تلاش کند اما تا کنون در وضعیت این افراد تغییری حاصل نشده است.

خانم کروبی در سخنان خود با انتقاد از برخی اظهارنظرها در مورد افراد در حصر گفته است "تا کی می‌خواهند از تریبون‌های رسمی و ملی هرچه می‌خواهند بگویند؟ یک لحظه فرصت به آن‌ها داده نشد از خود دفاع کنند. چه پاسخی در آینده به ملت عزیز خواهند داد؟"

فاطمه کروبی خروج ماموران امنیتی از خانه مهدی کروبی را تائید کرده و گفته است اخیرا فرزندان آقای کروبی می‌توانند "بروند و بیایند."

او در عین حال خاطرنشان کرده "می‌گویند می‌خواهد فرجی بشود؛ ما هنوز چیزی ندیدیم."