آیت‌الله خامنه‌ای: در برابر دشمن آیه یأس نخوانید

رهبر ایران در جمع بسیجیان سخنرانی کرد حق نشر عکس Khamenei.ir

رهبر ایران در دیدار با گروهی از بسیجیان شکست گروه موسوم به دولت اسلام (داعش) را "دفع غده سرطانی" خواند و گفت که "جوانان جمهوری اسلامی توانستند آمریکای مستکبر را به زانو دربیاورند" و شکست دهند.

آیت الله علی خامنه ای با خشنودی از شکستهای اخیر نیروهای داعش در عراق و سوریه، گروه داعش را ابزاری خواند که برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران در منطقه شکل گرفت و در نهایت این "نقشه" به هم خورد.

او از کسانی که از رویارویی با قدرت‌های بزرگ هراس دارند، انتقاد کرد و گفت: "بعضی‌ها آیه‌ یأس می‌خوانند که ملاحظه‌ قدرت‌ها را بکنیم؛ نه، شما دیدید این چند توطئه‌ پی‌در‌پی که آمریکا و صهیونیسم و ارتجاع عرب و دیگران در این منطقه به‌وجود آورده بودند، همه با اقتدار جمهوری اسلامی نابود شد و از بین رفت ."

او از افراد ناامید خواست "آیه یأس" نخوانند و خود را در مقابل دشمن ضعیف ندانند چرا که به اعتقاد او شکست داعش نشان داد که ایران می‌تواند کار خود را در منطقه پیش ببرد .

رهبر ایران گفت با نابودی داعش پیام انقلاب ایران به گوش سایر ملت‌ها رسید. 

دیروز (سه‌شنبه ۲۱ نوامبر/ ۳۰ آبان)، قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، در نامه‌ای به آقای خامنه‌ای،نوشت که سیطره گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در سوریه و عراق پایان یافته است.

رهبر ایران در پاسخ با نامه‌ای این "پیروزی" را تبریک گفت.

ابوکمال یا بوکمال در شرق سوریه در نزدیکی مرز عراق، آخرین پایگاه مهم داعش در سوریه بشمار می‌آمد که اخیرا از کنترل گروه داعش خارج شد.

امروز )چهارشنبه ۲۲ نوامبر/۱ آذر) حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران، که برای اجلاس سوریه به روسیه می‌رفت پیش از آغاز سفرش شکست داعش را "پیروزی نهایی" خواند اما با این حال گفت تصرف بوکمال به معنای آن نیست که مساله داعش در منطقه تمام شده باشد.

رهبرایران از کسانی که از تکرار عنوان "دشمن" در سخنان او "ناراحت می شوند" انتقاد کرد و گفت: "این افراد غافل متوجه نیستند که اگر دشمن مجال بیابد در وارد کردن ضربه هیچ تأملی نخواهد کرد، بنابراین براساس یک اصل عقلانی و جاودانه نباید عملی، سخنی و یا حالتی از خود نشان داد که دشمن را به توهم ضعف در صفوف ایرانیان بیندازد و او را به ضربه زدن و اعمال خصومت تشویق کند."

موضوعات مرتبط