سانحه سقوط واگن قطار بر روی بزرگراه در آمریکا چند کشته بجا گذاشت

سانحه قطار حق نشر عکس WASHINGTON STATE PATROL

خروج واگن‌های یک قطار از ریل و سقوطش روی یک بزرگراه در ایالت واشنگتن در شمال غرب آمریکا تلفات و خساراتی به جا گذاشته است.

بنابه گزارش ها تاکنون مرگ سه نفر تایید شده است.

منابع بیمارستانی از انتقال حدود ۱۰۰ مجروح به بیمارستان‌ها خبر داده اند. پیشتر مقام ها به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته بودند که حداقل شش نفر کشته شده اند.

واگن‌ها از روی یک پل بر روی بزرگراهی سقوط کرده‌اند که شهر سیاتل، پایتخت ایالت واشنگتن را به شهر پورتلند در ایالت اورگان متصل می‌کند.

این اولین سرویس مسافربری شرکت "امترک" (Amtrak) بود که در یک مسیر تازه و کوتاه تر میان سیاتل و پورتلند حرکت می کرد.

قطار شماره ۵۰۱ سیاتل را در ساعت شش صبح به وقت محلی (۱۴:۰۰ گرینویچ) ترک کرد. قطار جایی در جنوب تاکوما از خط خارج شد. این خط قبلا فقط مورد استفاده قطارهای باربری بود.

پلیس بخش پیرس می‌گوید واگن‌های قطار به چند خودرو برخورد کرده‌اند و عده‌ای هم مجروح شده‌اند، اما کسی در خودروها کشته نشده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توییتر این سانحه را گواهی بر ضرورت تصویب سریع طرح خود برای سرمایه‌گذاری روی زیرساخت‌ها دانسته که البته هنوز به کنگره ارائه نشده است.

حق نشر عکس Reuters
Image caption تصاویر هوایی نشان می دهد که واگن به دو طرف خط پرت شده اند

او از اینکه ۷ هزار میلیارد دلار پول آمریکا صرف اقداماتی در خاورمیانه شده انتقاد کرده و گفته که راه‌ها، پل‌ها، تونل‌ها و خطوط راه‌آهن در آمریکا وضعیت نامناسبی دارند.

رسانه‌های محلی می‌گویند که قطار سانحه دیده نخستین قطار یک خط سریع السیر جدید بوده است.

سانحه در ساعت ۷:۳۰ صبح به وقت محلی رخ داده و قطار در هنگام سانحه حدود ۱۳۰ کیلومتر در ساعت سرعت داشته است.

بروک بوا، سخنگوی پلیس محلی با انتشار دو عکس از محل سانحه در صفحه توییتر خود نوشته است که گشت پلیس محلی مشغول باز کردن راه برای رسیدن نیروهای کمکی است.

حق نشر عکس Washington State Patrol
حق نشر عکس Pierce County Sheriff's office