نماینده مجلس ایران: پیام تجمعات را گرفتیم

حق نشر عکس Ilna
Image caption آقای جعفرزاده ایمن‌آبادی می‌گوید دلواپسان به‌بهانه تخریب دولت، حاکمیت را زیرسوال بردند

یک نماینده مجلس ایران انتساب تظاهرات اخیر در ایران به سلطنت‌طلبان و گروه مجاهدین خلق را اشتباه خوانده و گفته است پیام تجمعات مردم از جانب مجلس و دولت دریافت شده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، از نمایندگان محافظه‌کاران میانه‌رو در مورد تظاهرات اخیر در شهرهای مختلف ایران به خبرگزاری ایلنا گفته است "حرف مردم حق است و دولت‌ها باید دولت رفاه بوده و به فکر رفاه مردم باشند."

در دو روز گذشته تجمعاتی در شهرهای مختلف در اعتراض به حکومت ایران و شرایط اقتصادی برگزار شده است. فراخوان‌هایی هم برای ادامه تجمعات داده شده است.

آقای جعفرزاده ایمن‌آبادی گفته است "دلواپسان به‌بهانه تخریب دولت، حاکمیت را زیرسوال بردند."

دلواپسان، شامل نیروهای محافظه‌کار و راست تندرو مخالف دولت حسن روحانی هستند.

نماینده رشت در پاسخ به سئوالی در مورد این که تجمعات از سوی مخالفان دولت آغاز شده گفته است "طی روزهای اخیر تندروها و دلواپسان در سخنرانی‌های خود به بهانه تخریب دولت روحانی، بالا تا پایین نظام را زیرسوال برده و مورد انتقاد قرار دادند."

روز گذشته اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری ایران هم تلویحا مخالفان دولت را به دست داشتن در سازماندهی این تظاهرات متهم کرد و گفت "مسائل اقتصادی بهانه برخی مسائل شده است و در پشت پرده، مسائل دیگری مطرح است."

آقای جعفرزاده ایمن‌آبادی گفته است "دلواپسان باید بدانند با این رویه ریشه دولت را تخریب نمی‌کنند، بلکه ریشه و اساس نظام را مورد هجمه قرار می‌دهند و با این رویکردها نظام را به چالش می‌کشند."

نماینده مجلس شورای اسلامی گفته است پیام تجمعات مردم دریافت شده و مجلس برنامه‌ای برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی ندارد.

او گفته است "قول می‌دهیم در بحث هدفمندی یارانه‌ها هیچ نیازمندی را از قلم نیاندازیم."

موضوعات مرتبط