عربستان موشک حوثی‌ها را منفجر و ایران را متهم کرد

حق نشر عکس Reuters
Image caption بقایای ساختمان تخریب شده بر اثر حمله نیروهای حوثی به استان نجران در عربستان، نوامبر ۲۰۱۷

عربستان سعودی بار دیگر ایران را به تجهیز موشکی حوثی‌ها متهم کرده و گفته است که یک موشک بالستیک حوثی‌ها را در آسمان این کشور رهگیری و متلاشی کرده است.

ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف تحت رهبری عربستان گفته نیروی هوایی عربستان سعودی صبح امروز، جمعه پنجم ژانویه، موشک بالستیک شلیک شده از پایگاه حوثی‌ها را که به سمت اهداف غیرنظامی می‌رفت، در آسمان استان نجران منفجر کرده است.

به گزارش اسپا، خبرگزاری رسمی عربستان، این موشک حدود ساعت هفت صبح به وقت محلی باعث خرابی جزئی در یک ملک خصوصی شده است.

سخنگوی ائتلاف نیروهای تحت رهبری عربستان گفته که این اقدام نشان می‌دهد ایران همچنان "در حال تجهیز نظامی حوثی‌ها" در یمن است. اتهامی که ایران رد می‌کند.

عربستان از جامعه جهانی خواسته که مانع ادامه حمایت ایران شود.

به گزارش خبرگزاری اسپا، این موشک به طور خاص منطقه مسکونی پرجمعیتی را هدف گرفته بوده است.

نیروهای حوثی که در حال جنگ با نیروهای حکومتی تحت حمایت عربستان هستند، پیش‌تر خبر داده بودند که موشکی را به سوی استان نجران در عربستان شلیک کرده‌اند.

حق نشر عکس Reuters
Image caption نماینده آمریکا در سازمان ملل چند هفته پیش بخشی از لاشه یک موشک شلیک شده به عربستان را نشان داد و گفت ساخت ایران است

این اولین بار نیست که عربستان موشک حوثی‌ها را رهگیری می‌کند.

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، حدود سه هفته پیش در یک نشست خبری بقایای موشک‌هایی را نمایش داد که می‌گفت ساخت ایران است و برای حمله به عربستان در اختیار حوثی‌های یمن قرار گرفته است.

وزیر دفاع ایران این اقدام خانم هیلی را "یک نمایش مضحک و بی‌ارزش" خواند و گفت جمهوری اسلامی ایران پیگیری حقوقی خواهد کرد.

موضوعات مرتبط