رحمانی‌فضلی: در درگیری روز شنبه غرب ایران ۱۶ نفر دستگیر شدند

رحمانی‌فضلی حق نشر عکس AFP

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، می‌گوید که درجریان درگیری نیروهای سپاه پاسداران ایران با تعدادی از افراد مسلح در غرب کشور "۱۶ نفر" آنها دستگیر شدند.

آقای رحمانی فضلی همچنین تاکید کرده است که در این درگیری ۳ نیروی ایرانی که به گفته وی شامل "یک پاسدار و دو بسیجی" بوده، کشته شده‌اند.

وزیر کشور ایران همچنین گفته است که در این عملیات یک نفر از "تروریستها کشته" و افزوده است که "۴ نفر" دیگر از این افراد فرار کرده‌اند.

سپاه پاسداران ایران دیروز شنبه (۲۷ ژانویه/۷ بهمن) گفت که در نواحی مرزهای غربی ایران با یک "تیم ۲۱ نفره" که آنها را اعضای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) خوانده بود، درگیری داشته است.

محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه، در اظهاراتی گفته بود که "تعدادی" از اعضای گروه دولت اسلامی هم در درگیری کشته شدند و دو نفر از آنها هم فرار کرده‌اند.

در همین خصوص و براساس اطلاعیه روابط عمومی قرارگاه نجف نیروی زمینی سپاه، مستقر در کرمانشاه، این افراد از مرزهای غربی وارد ایران شده بودند.

پس از حملات همزمان اعضای داعش به مجلس ایران و آرامگاه آیت‌الله خمینی، مقام‌های ایرانی بارها از درگیری و بازداشت تیم‌های مسلحانه "تروریستی" وابسته به داعش خبر داده‌اند.