#نجفی در کنار #برف نشست

حق نشر عکس TASNIM

در نخستین ساعات بارش #برف، واکنش کاربران خوشحالی و ابراز احساسات به بارندگی بود. مثل بهرام با یک گیف از فنجان قهوه‌ در هوای برفی که بخار از آن بلند می‌شود نوشت: "یه وقت بد نباشه با یه چیزی تو این روزها حالمون خوب میشه"

هادی حیدری، کاریکاتوریست امروز در اینستاگرامش این عکس را منتشر کرده است.

ولی کم‌کم با شدت گرفتن بارش #برف بویژه در تهران، واکنش‌ها به سمت مدیریت بحران و عملکرد شهرداری رفت و هشتگ #نجفی هم در کنار #برف نشست.

حق نشر عکس TASNIM

حسین رونقی، فعال مدنی با انتقاد از سوء مدیریت در این وضعیت در توییتر خود نوشت.

بابک یک کاربر توییتر هم در همین مورد نوشت: "مهم نیست از چند روز قبل هواشناسی و رسانه‌ها هشدار بارش #برف سنگین بدن، باز هم همه غافلگیر میشن و صدها ماشین برای ساعت‌ها در اتوبان تهران - کرج و تهران - قم گیر می‌کنند، پروازها کنسل و #تهران قفل میشه!#بحران_مدیریت"

امروز در ابتدای روز آقای #نجفی در حساب توییتری خود از شهروندان بویژه جوانان و دانش‌آموزان خواست تا به ماموران شهرداری کمک کنند.

این درخواست آقای شهردار موافق و مخالفانی داشت، مثل این کاربر که گفت :" درخواست بجایی است. قرار نیست برف پارو کنیم. حراست از محیط زیست وظیفه تک تک ما شهروندان است چه نجفی شهردار باشد چه قالیباف درختان و نهال‌های زمین فارغ از سیاست ها و مرزها متعلق به همه ماست. انتقام کمبودها و کاستی های شهرداری و دولت و نظام را از طبیعت نگیریم به خودمان رحم کنیم"

اما آرش یک کاربر دیگر توییتر نظری متفاوت داشت: "کشورهای دیگه اول خودشون تلاش میکنند بعد از مردم خواهش می کنند"

عکس‌هایی که از شکسته شدن درختان بخاطر سنگینی برف رویشان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد باعث شد که کاربران با هشتگ #درختوبتکون توییت کنند و دیگران را به سبک‌‌تر کردن درختان دعوت کنند. مثل راد که برای تشویق بقیه نوشت: "فکر کن همه درخت‌ها توته و الان ۲۰ اردیبهشته پس #درختوبتکون"

حق نشر عکس TASNIM

موضوعات مرتبط