فرماندار گلپایگان به دلیل تهدید یک خبرنگار برکنار شد

فرماندار گلپایگان حق نشر عکس Reza Sabeti
Image caption حسین فراست، فرماندار گلپایگان (وسط) خبرنگار را تهدید می‌کند

یک روز بعد از انتشار فیلم تهدید یک خبرنگار از سوی فرماندار گلپایگان و انتقاد گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی از این برخورد، استاندار اصفهان این فرماندار را برکنار کرد.

محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان، با ابراز تأسف و عذرخواهی از برخورد تندی که با خبرنگار صورت گرفته، گفت که بعد از انتشار فیلم، بلافاصله حسین فراست، فرماندار گلپایگان را احضار کرده تا در جریان کامل موضوع قرار بگیرد.

آقای مهرعلیزاده به تلویزیون ایران گفت که بعد از بررسی واقعه به این نتیجه رسیده است که حسین فراست را برکنار کند و سرپرستی را به جای او منصوب کند.

در فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد آقای فراست به خبرنگاری که می‌خواهد در جلسه‌ای کاری از او ‌ عکاسی کند، هشدار می‌دهد که این کار را نکند.

خبرنگار شغلش را به او یادآوری می‌کند و می‌گوید که خبرنگار است و از جلسه عکس می‌گیرد.

فرماندار سابق گلپایگان به تندی او را تهدید می‌کند و می‌گوید خودش و دوربینش را از جلسه بیرون می‌اندازد.

آقای فراست در پاسخ به اصرار خبرنگار با لحنی توهین‌آمیز می‌گوید که این مسائل ربطی به او ندارد و باید سرجایش بنشیند و حواسش را جمع کند.

خبرنگار در پاسخ می‌گوید که برای تهیه گزارش از جلسه آمده اما آقای فراست با فریاد او را تهدید می‌کند و از جایش بلند می‌شود تا با عصبانیت به سوی خبرنگار بیاید. در اینجا افراد حاضر در جلسه وساطت می‌کنند تا فرماندار به خبرنگار حمله نکند.

انتشار این فیلم واکنش گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشت که بسیاری از آنها خواهان برخورد با آقای فراست بودند.

محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان بعد از تأیید خبر برکناری حسین فراست گفت این برخورد "در شرایط طبیعی روی نداده" و افزود "هنر مردان بزرگ این است که در شرایط خاص خود را کنترل کنند و نقض این مسئله برای ما غیرقابل قبول است."

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی با استقبال از رسیدگی سریع به این موضوع، آن را نتیجه بازتاب گسترده آن در این شبکه‌ها و وادار شدن مدیران به نشان دادن واکنش می‌دانند.

موضوعات مرتبط