سقوط هواپیمای ترکیه‌ای در ایران؛ تمام سرنشینان کشته شدند

این عکس را خبرگزاری دولتی ایرنا در ارتباط با حادثه سقوط هوپیما منتشر کرده است. برگزاری ایرنا خبر داده که آتش هواپیما خاموش شده است. حق نشر عکس .
Image caption این عکس را خبرگزاری دولتی ایرنا در ارتباط با حادثه سقوط هواپیما منتشر کرده است.

تمام سرنشینان یک هواپیمای خصوصی ترکیه‌ای که در استان چهارمحال و بختیاری ایران سقوط کرد جان باخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از مدیر کل روابط عمومی سازمان هواپیمایی، این هواپیما ۱۱ سرنشین شامل هشت مسافر و سه خدمه پرواز داشته است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تأیید کرده است که این هواپیما که از شارجه در امارات متحده عربی راهی شهر استانبول بوده، درحریم هوایی ایران از صفحه رادار محو شده است. به گزارش تلویزیون دولتی ایران این هواپیما به کوه برخورد کرده است. گزارش‌های دیگر حاکی از آتش گرفتن موتور هواپیما پیش از سقوط است.

هواپیما پس از سانحه آتش گرفته اما به گزارش ایرنا آتش لاشه هواپیما اکنون خاموش شده است.

به گفته مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس ایران، نیروهای بومی به لاشه هواپیما ترکیه‌ای رسیدند ولی تمام اجساد سوخته‌اند و برای تشخیص هویت به آزمایش دی ان ای نیاز است.

وزارت خارجه ایران در بیانیه‌ای کوتاه "تاسف عمیق" خود را از این حادثه اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، تمام سرنشینان این هواپیما "دختران جوان" و دو خدمه پرواز و خلبان هم خانم بوده‌اند. خبرگزاری رسمی ترکیه گزارش داده که این هواپیما متعلق به شرکت باشاران بوده است.

حق نشر عکس minabasaran Instagram
Image caption عکسی که مینا باشاران در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده بود

دکتر کرم کینیک رییس هلال احمر ترکیه در توئیتر نام مسافران هواپیما را اعلام کرد که در میان آنها نام مینا باشاران دختر حسین باشاران رییس هیئت مدیره هلدینگ باشاران هم دیده می‌شود. صفحه اینستاگرام خانم باشاران نشان می‌دهد که او پیش از ازدواجش در ماه آینده، به همراه دوستانش برای یک سفر تفریحی به امارات متحده عربی رفته بود.

ایرنا به نقل از مقام‌های محلی گزارش داده است که این هواپیما در کوه‌ هلن در منطقه مشایخ کیارشهر سقوط کرده است. کوه هلن در حدود ۱۰۰ کیلومتری جنوب شهرکرد، مرکز استان واقع شده است.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
مشاهدات کسی که در نزدیکی محل سقوط هواپیمای خصوصی زندگی می‌کند

برخی منابع محلی هم از سقوط هواپیما در کوه‌های روبروی روستای دورک خبر داده‌اند.

به گفته مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس ایران هفت تیم جست‌وجو و ارزیاب و پنج آمبولانس به محل حادثه اعزام شده‌اند.

آقای خالدی گفته است که "صعب‌العبور بودن و وجود رودخانه‌ای طویل در مسیر محل سقوط هواپیما شرایط را برای دسترسی به مصدومان احتمالی مشکل کرده است."

بنا بر آخرین خبرها تیم‌های امداد به لاشه هواپیما و اجساد رسیده‌اند و اعزام بالگرد برای انتقال اجساد "با توجه به شرایط منطقه و نبود دید کافی، فردا انجام می‌شود.