سقوط هواپیمای ترکیه‌ای در ایران؛ اجساد تمام سرنشینان پیدا شد

سقوط هواپیما حق نشر عکس Tasnim
Image caption به گفته مسئولان اجساد آماده انتقال به پزشکی قانونی است

مسئولان امداد محلی در استان چهارمحال و بختیاری می‌گویند اجساد ۱۱ سرنشین هواپیمای ترکیه‌ای که دیروز یکشنبه ۲۰ اسفند در این استان سقوط کرد پیدا شده است.

رضا ظاهری، معاون امداد هلال احمر استان به خبرگزاری ایرنا گفت که پس از ۱۵ ساعت عملیات جست‌وجو و با یافتن آخرین جسد، عملیات امداد و نجات در کوهستان هلن، محل سقوط هواپیما به پایان رسیده است. به گفته آقای ظاهری تمام اجساد "به منطقه دورک اناری منتقل شده و آماده انتقال به پزشکی قانونی برای انجام تشریفات قانونی است".

این مسئول هلال احمر استان می‌گوید جسد ۳ نفر از ۱۱ سرنشین هواپیما به دلیل سوختگی قابل شناسایی نیست. پیشتر هم مسئولان اورژانس گفته بودند که برای شناسایی اجساد نیاز به آزمایش دی‌ان‌ای است.

پیشتر اعلام شده بود که جعبه سیاه این هواپیما هم پیدا شده است. به گفته یکی از معاونان استاندار چهارمحال و بختیاری "قرار است به زودی نمایندگانی از کشور ترکیه همراه با خانواده قربانیان وارد فرودگاه شهرکرد شوند".

هواپیمای شخصی متعلق به شرکت باشاران ترکیه یکشنبه عصر در ارتفاعات جنوب شهرکرد سقوط کرد.

مینا باشاران، دختر حسین باشاران، سرمایه‌دار ترکیه‌ای که با هفت دوستش برای جشن پیش از ازدواج به امارات متحده عربی رفته بودند، مسافران این هواپیما بودند. خلبان و دو خدمه پرواز هم زن بودند که در این سانحه کشته شدند. این هواپیما از شارجه در امارات به مقصد استانبول در حرکت بود.

حق نشر عکس minabasaran Instagram
Image caption عکسی که مینا باشاران یکی از مسافران این هواپیما در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده بود

رسانه‌های ایران به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری گزارش کرده‌اند که خلبان به علت بروز مشکل فنی درخواست کاهش ارتفاع کرده و در حین کاهش ارتفاع در حدود ۳۲ هزار پایی ضمن افت شدید سرعت، هواپیما از صفحه رادار محو شده است.

وزارت خارجه ایران در بیانیه‌ای کوتاه "تاسف عمیق" خود را از این حادثه اعلام کرده است.

ایرنا به نقل از مقام‌های محلی گزارش داده است که این هواپیما در کوه‌ هلن در منطقه مشایخ کیارشهر سقوط کرده است. کوه هلن در حدود ۱۰۰ کیلومتری جنوب شهرکرد، مرکز استان واقع شده است.

حق نشر عکس Tasnim