نماینده مجلس ایران: روحانی گفته نمی‌تواند به دو نیروی نظامی حقوق دهد

حق نشر عکس http://j-karimi.ir
Image caption اظهارنظرها و نقل قول‌های آقای کریمی قدوسی از سایر مقام‌ها با جنجال همراه بوده است

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مدعی شده که حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران گفته است که نمی‌تواند به دو نیروی نظامی حقوق بدهد.

در ویدیویی که در سایت آقای کریمی قدوسی، نماینده مشهد و از اصولگرایان مجلس منتشر شده او می‌گوید سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران ۲۳ دی در مورد تخصیص بودجه نیروهای مسلح به آقای روحانی نامه داده است.

نماینده اصولگرای مجلس ایران گفته است "طراز رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران اگر از رئیس‌جمهوری بالاتر نباشد کمتر نیست."

آقای کریمی قدوسی در این ویدیو پاسخ حسن روحانی به نامه سرلشکر باقری را چنین خواند "بودجه نیروهای مسلح طبق قانون اساسی از بودجه همراه ریخت و پاش‌های عجیب و غریب گروه‌های به اصطلاح فرهنگی و تبلیغاتی باید جدا شود. بخش بزرگی از بودجه نیروهای مسلح به جای دفاع از کشور صرف تخریب دولت می‌شود که قانونا و شرعا حرام است."

آقای کریمی قدوسی نگفته پاسخ آقای روحانی چگونه در اختیار او قرار گرفته است.

حق نشر عکس Mehr
Image caption جواد کریمی قدوسی از نمایندگان منتقد دولت حسن روحانی است

آقای کریمی قدوسی از حسن روحانی انتقاد کرده و گفته است "عملکرد شما، شما را خراب می‌کند نه مواضع امثال ما و گروه‌های خودجوش فرهنگی."

نماینده منتقد دولت به آقای روحانی گفته است "چرا این طور موضع می‌گیرید؟"

آقای کریمی قدوسی گفته است اعضای هیات رئیسه کمیسیون تلفیق مجلس گفته‌اند که آقای روحانی به آنها گفته است "من به دو نیروی نظامی در کشور نمی‌توانم حقوق بدهم؛ هم به سپاه و هم به ارتش؛ هم به شاغلین و هم به بازنشسته‌ها و هم پاداش خدمت."

هنوز نه دولت و نه نمایندگان مجلس در باره این اظهارات آقای کریمی قدوسی واکنشی نشان نداده‌اند.

پیش از این، اظهارنظرها و نقل قول‌های آقای کریمی قدوسی از سایر مقام‌ها با جنجال همراه بوده است.

نقل او از محمد جواد ظریف در باره "اشتباه در باره برجام" با واکنش وزارت امور خارجه رو‌به‌رو شد که آقای کریمی قدوسی را به "بی‌اخلاقی" متهم کرد.

همچنین وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات جواد کریمی قدوسی که گفته بود آقای ظریف پس از پیروزی دونالد ترامپ برای تماس تلاش کرده بود، با تکذیب چنین کاری او را به بی‌مبالاتی متهم کرد.

این وزارتخانه همچنین در مورد ادعای آقای کریمی قدوسی در مورد نامه نوشتن آقای ظریف به رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه برکنار شده آمریکا، این نماینده مجلس را به "اصرار و لجاجت در ادامه طرح ادعاهای کذب... با هدف تشویش افکار عمومی و خودنمایی" متهم و از "بداندیشی‌های وهم‌آمیز آقای کریمی قدوسی" ابراز تعجب کرد.