مشاور روحانی به نماینده مجلس: از بزرگترهایتان استعلام کنید بعد سخن بگویید

حق نشر عکس Mehr

حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهوری ایران به اظهارات جواد کریمی قدوسی، نماینده مجلس در مورد اظهارات منسوب به حسن روحانی در مورد بودجه نیروهای مسلح پاسخ داده است.

آقای آشنا در توییتر خود بدون نام بردن از آقای کریمی قدوسی گفته است "آنها که مدعی هستند به جاهایی وصلند خوب است اول از بزرگترانشان استعلام کنند بعد سخن بگویند تا بعد مجبور به سکوت طولانی نشوند."

آقای کریمی قدوسی که عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است مدعی شده که حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران گفته است که نمی‌تواند به دو نیروی نظامی حقوق بدهد.

آقای کریمی قدوسی در ویدیویی که در سایت او منتشر شده مدعی شد آقای روحانی در پاسخ به نامه سرلشکر محمد باقری، رئیس ستادکل نیروهای مسلح در مورد بودجه نیروهای مسلح به او گفته بود "بخش بزرگی از بودجه نیروهای مسلح به جای دفاع از کشور صرف تخریب دولت می‌شود که قانونا و شرعا حرام است."

آقای کریمی قدوسی نگفته پاسخ آقای روحانی به سرلشکر باقری چگونه در اختیار او قرار گرفته است.

آقای آشنا در توییتر خود به سخنان برخی "تندروان داخلی" اشاره کرده و نوشته است این افراد "احتمالا ناآگاهانه منویات سر سخت ترین دشمنان" ایران را "با بیانی به ظاهر بسیار انقلابی ترویج می کنند. آنگاه دشمنان به سخنان آنان استناد کرده و بر آتش دشمنی می‌دمند."

مشاور آقای روحانی گفته است "این افراد حاضرند برای گرم کردن یک مجلس خلوت، مکاتبه‌ای را که مدعی هستند بین دو مقام ارشد نظام مبادله شده است از روی گوشی هوشمند خود قرائت کنند." او نوشته "واقعا که گوشی از شما هوشمندتر است."

حق نشر عکس http://j-karimi.ir
Image caption اظهارنظرها و نقل قول‌های آقای کریمی قدوسی از سایر مقام‌ها با جنجال همراه بوده است

آقای کریمی قدوسی در اظهارات خود گفته بود اعضای هیات رئیسه کمیسیون تلفیق مجلس گفته‌اند که آقای روحانی به آنها گفته است "من به دو نیروی نظامی در کشور نمی‌توانم حقوق بدهم؛ هم به سپاه و هم به ارتش؛ هم به شاغلین و هم به بازنشسته‌ها و هم پاداش خدمت."

پیش از این، اظهارنظرها و نقل قول‌های آقای کریمی قدوسی از سایر مقام‌ها با جنجال همراه بوده است.

نقل او از محمد جواد ظریف در باره "اشتباه در باره برجام" با واکنش وزارت امور خارجه رو‌به‌رو شد که آقای کریمی قدوسی را به "بی‌اخلاقی" متهم کرد.

همچنین وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات جواد کریمی قدوسی که گفته بود آقای ظریف پس از پیروزی دونالد ترامپ برای تماس تلاش کرده بود، با تکذیب چنین کاری او را به بی‌مبالاتی متهم کرد.

این وزارتخانه همچنین در مورد ادعای آقای کریمی قدوسی در مورد نامه نوشتن آقای ظریف به رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه برکنار شده آمریکا، این نماینده مجلس را به "اصرار و لجاجت در ادامه طرح ادعاهای کذب... با هدف تشویش افکار عمومی و خودنمایی" متهم و از "بداندیشی‌های وهم‌آمیز آقای کریمی قدوسی" ابراز تعجب کرد.