پایان دادگاه متهم به قتل سه مأمور پلیس در تهران؛ ثلاث اتهاماتش را نپذیرفت

دادگاه محمد ثلاث حق نشر عکس Mizan
Image caption محمد ثلاث در آخرین جلسه دادگاه اتهامات خود از جمله سه فقره قتل عمد و همین طور "اخلال در نظم عمومی از طریق جنجال و تعرض" را نپذیرفت

محمد ثلاث، یکی از دراویش گنابادی نعمت‌اللهی که به قتل سه مأمور پلیس در جریان درگیری‌های خیابان پاسداران تهران متهم شده، در سومین و آخرین جلسه دادگاه خود گفت که این کار را عامدانه انجام نداده است.

آقای ثلاث متهم است که در روز ۳۰ بهمن و هم‌زمان با درگیری دراویش گنابادی معترض و مأموران پلیس در محدوده خیابان پاسداران تهران، با اتوبوس به سمت گروهی از مأموران رانده و سه نفر از آنها را کشته است. به گفته قاضی، شاکیان و اولیای دم برای او تقاضای قصاص کرده‌اند.

محمد ثلاث در آخرین جلسه دادگاه اتهامات خود از جمله سه فقره قتل عمد و همین طور "اخلال در نظم عمومی از طریق جنجال و تعرض" را نپذیرفت.

او که در این جلسه برای اولین بار با وکیلی که خود تعیین کرده بود حاضر می‌شد، گفت قبل از این واقعه در اثر ضرب و جرح مأموران دست و سرش شکسته و وقتی سوار بر اتوبوس آنها را دیده ترسیده است که آنها سوار اتوبوس شوند و دوباره او را "مورد ضرب و شتم قرار دهند".

آقای ثلاث عمدی بودن حادثه را رد کرد و گفت "اگر این طور بود چرا اول به صورت آرام به سمت آنها رفتم، نوربالا زدم و بوق زدم که کنار بروند".

پیش از ارائه آخرین دفاعیات متهم، یکی از مأموران پلیس که به عنوان شاهد در دادگاه حاضر شده بود، گفت: "ما زمانی که به خیابان (گلستان) هفتم رسیدیم، دیدم که یک اتوبوس با سرعت کمی در حال حرکت به سمت ما است که فکر کردیم می‌خواهد از خیابان عبور کند؛ اما پس از اینکه مدتی از حرکتش گذشت، به یک‌باره سرعت خود را زیاد کرد و با حرکت به سمت چپ و راست به مأموران به نوعی حمله‌ور شد."

محمد ثلاث در بخش دیگری از دفاعیات خود به ضعیف بودن بینایی‌اش اشاره کرد و گفت "دو متری را هم تشخیص نمی‌دهم."

آقای ثلاث با ابراز ناراحتی از کشته شدن مأموران انتظامی گفت: "من عاشق اعدامم. اینها را نمی‌گویم که من را اعدام نکنند، من عاشق اعدام هستم. من با ماشین رفتم و می‌خواستم حادثه را رد کنم. عمداً روی آنها نرفتم، وجدانم راحت است."

به گزارش خبرگزاری ایلنا وکیل متهم در آخرین دفاعیات پرونده گفت که مواردی مانند ضعف بینایی متهم و این که آیا در موقع رانندگی با دست شکسته می‌توانسته کنترل مناسبی بر خودرو داشته باشد یا نه، باید مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد.

وکیل پرونده همچنین گفت که در حوادث رانندگی هیچ‌گاه راننده قاتل محسوب نمی‌شود و دیه پرداخت می‌شود و افزود:‌" متهم پرونده قصد به قتل رساندن شخص خاصی را نداشته است و انتصاب جرم قتل عمدی به وی سخت است."

محمدرضا محمدی کشکولی، قاضی دادگاه با شنیدن آخرین دفاعیات ختم رسیدگی به این پرونده را اعلام کرد و انتظار می‌رود که حکم دادگاه بدوی در روزهای آینده صادر شود.