مدیر مسئول شرق: مرا با دستبند و پابند به دادگاه بردند

مهدی رحمانیان حق نشر عکس .
Image caption مهدی رحمانیان می‌گوید مطابق قانون رسیدگی به موضوع روزنامه شرق در صلاحیت دادسرای مشهد نبوده

مهدی رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه شرق که در مشهد بازداشت شده بود می‌گوید او را با لباس زندان، دستبند و پابند به دادگاه برده‌اند.

آقای رحمانیان که با وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده است؛ به خبرگزاری ایسنا گفت که دو بار به دادستانی مشهد احضار شده و بار دوم بازداشت شده است.

دلیل احضار مدیر مسئول شرق، انتشار مطلبی در صفحات اجتماعی این روزنامه درباره وضعیت منطقه‌ای در حاشیه شهر مشهد بوده است.

معاون دادستان مشهد، در آن زمان گفت که شاکی روزنامه شرق، تعدادی از زنان شهرک رجایی بوده‌اند که اعتقاد دارند در این مطلب زنان ساکن این منطقه حاشیه‌ای مشهد "فاحشه" خوانده شده‌اند.

به گفته آقای رحمانیان او صبح شنبه هشتم اردیبهشت به دفتر بازپرس رفته و قبل از آن که موفق شود با بازپرس دیدار کند به سلول انفرادی منتقل شده است.

او می‌گوید "در‌ حالی‌ که در راهرو منتظر نشسته و مشغول مطالعه بودم، بعد از یک ساعت سربازی آمد و به همراه او به دفتر افسر نگهبان رفتم و در کمال تعجب من را بازرسی بدنی کردند و سپس به بازداشتگاه همان دادگاه انقلاب و به سلولی انفرادی منتقل کردند. واقعا متعجب شده بودم. با یک تماس ساده به آنجا رفته بودم و حالا بدون هیچ حرفی من را به سلول انفرادی می‌بردند."

بیشتر بخوانید: مدیرمسئول روزنامه شرق در مشهد بازداشت شد

حق نشر عکس SHARGH NEWSPAPER
Image caption گزارشی که مدیر مسئول شرق به خاطر آن بازداشت شد

به گفته آقای رحمانیان در نهایت در دیدار با بازپرس متوجه می‌شود که قرار وثیقه برای او صادر شده و با وجود آن که گفته آماده تودیع فوری وثیقه است، تا پایان وقت اداری به او اجازه این کار را نداده‌اند.

"دوباره من را به بازداشتگاه و سلول انفرادی بردند. وقتی اعتراض کردم، گفتند در آن اتاق معتادها هستند و بهتر است شما جدا باشید که وقتی آنها رفتند، من را به اتاق بزرگ‌تری فرستادند. بعد از یک ساعت، دیدم پابند آوردند و من واقعا حیران‌ شده بودم."

مدیر مسئول شرق می‌گوید صبح روز بعد او را همراه زندانی‌های دیگر با لباس زندان، پابند و دستبند به دادگاه برده‌اند.

آقای رحمانیان در حالی با این وضعیت به دادگاه منتقل شده که عموما برای مجرمان خطرناک از پابند استفاده می‌شود.

او می‌گوید مراجعه او به دادستانی مشهد در حالی بوده که "مطابق مواد قانون، رسیدگی به این موضوعات در صلاحیت آن دادسرا نبود و اگر هم شکایتی بود در تهران باید در دادسرای رسانه پیگیری می‌شد."