دو مرزبان ایرانی در درگیری در غرب کشور کشته شدند

حق نشر عکس Tasnimnews

برخی رسانه‌های خبری ایران از کشته شدن دو تن از مرزبانان نیروی انتظامی در مناطق مرزی غرب این کشور خبر داده‌اند.

صبح چهارشنبه، ١٦ خرداد (٦ ژوئن)، خبرگزاری تسنیم در گزارشی به نقل از "پایگاه خبری شهدای ناجا" گزارش کرد که در درگیری بین واحد مرزبانی نیروی انتظامی و "تعدادی اشرار وابسته به گروهک‌های تروریستی" در منطقه سردشت، دو تن از ماموران نیروی انتظامی کشته شده‌اند. این خبرگزاری اسامی این دو نفر را نیز گزارش کرده است.

کشته شدگان ستوانیکم و استوار یکم نیروی انتظامی بوده‌اند.

خبرگزاری مهر نیز در گزارشی در همین زمینه، گفته است که درگیری شب گذشته ساعت ٢٣ به وقت محلی بین نفرات یکی ازگروهان‌های هنگ مرزی سردشت روی داد.

این گزارش‌ها مشخص نمی‌کند که کدام گروه یا سازمانی در این حمله شرکت داشته و آیا طرف مقابل نیز متحمل تلفاتی شده است یا نه.

ساعاتی پس از انتشار این گزارش‌ها، سرتیپ پاسدار قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی خبر حمله مهاجمان مسلح به نزدیک برجک مرزبانی کانی سیورخ را تایید کرد و گفت که "مهاجمان با تحمل خسارت از طریق خاک عراق متواری شدند." او در مورد تعداد حمله کنندگان، ارتباط سازمانی و تلفات احتمالی آنان جزئیاتی نداده است.

منطقه سردشت، واقع در استان آذربایجان غربی، با عراق و اقلیم خودمختار کردستان عراق هم مرز است. مناطق مرزی شمال غرب ایران از جمله سردشت در گذشته هم شاهد درگیری بین نیروهای دولتی و گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی بوده که تلفاتی هم برجای گذاشته است.

+ چند نفر در درگیری‌های مناطق مرزی غرب ایران کشته شدند

+ فرمانده سپاه پاسداران در کردستان از کشته شدن ۱۴ نفر در درگیری سروآباد خبر داد

+ 'سپاه پاسداران مناطقی در کردستان عراق را گلوله‌باران کرد'

موضوعات مرتبط