فیروزآبادی ویلای لواسان را پس داد

خامنه‌ای و فیروزآبادی حق نشر عکس Khamenei.ir
Image caption آقای فیروزآبادی گفته است که ویلای لواسان به دستور آیت‌الله خامنه‌ای به او تحویل داده شد

سرلشگر حسن فیروزآبادی، فرمانده سابق ستاد کل نیروهای مسلح ایران، ویلای ۱۰ هزار متری جنجالی در لواسان را به یک نهاد تحت نظر آیت‌الله علی خامنه‌ای پس داده است.

"ستاد اجرایی فرمان امام" در اطلاعیه‌ای تایید کرده است که سرلشگر فیروزآبادی ویلا را به نماینده این ستاد تحویل داده است.

خبرگزاری فارس می‌گوید آقای فیروزآبادی سه‌شنبه شب (۲۹ خرداد) این ویلا را تخلیه کرد و ساعت ۸:۳۰ صبح چهارشنبه آن را تحویل داد.

خبر تخلیه و تحویل ویلا تنها سه روز پس از آن منتشر می‌شود که فرمانده سابق ستاد کل نیروهای مسلح ایران از طرف یک گروه دانشجویی نزدیک به حکومت متهم شد که با وجود درخواست آیت‌الله خامنه‌ای حاضر به ترک ویلا نیست.

Image caption تصویر صورتجلسه تحویل ویلای لواسان که حسن فیروزآبادی می گوید دفتر فوق سری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بوده است

حسن آقایی فیروزآبادی روز سه‌شنبه اعلام کرد ویلای لواسان را با حکم آیت‌الله خامنه‌ای تحویل گرفته بود.

او سندی منتشر کرد که مطابق آن به عنوان "بهره‌بردار" ویلا را در سال ۱۳۷۵ از "ستاد" (ستاد اجرایی فرمان امام) در لواسان تحویل گرفته بود و از آن به عنوان "دفتر فوق سری رئیس کل ستاد نیروهای مسلح ایران" استفاده می‌کرده است.

آقای فیروزآبادی گفت آنچه تحویل گرفته بود "یک ساختمان مخروبه با حدود ۴ اتاق معمولی و بدون هرگونه امکانات" بود.

او روز سه‌شنبه گفت حکمی برای تخلیه نگرفته، اما بنا به گزارش‌ها همان شب ویلا را تخلیه کرد.

آقای فیروزآبادی دانش آموخته دامپزشکی است. او از زمان آغاز رهبری آیت‌الله علی خامنه‌ای به مدت ۲۷ سال رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بود.

او از چهره‌های نظامی حامی ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد و پس از انتخابات بحث برانگیز سال ۱۳۸۸ از مخالفان سیاسی میرحسین موسوی بود. پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، آقای فیروزآبادی اظهارنظرهایی درحمایت از او کرده است.

او هم اکنون با حکم آیت‌الله خامنه‌ای عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است.