برگزاری نشست سالانه سازمان مجاهدین خلق در پاریس

حق نشر عکس handout

نشست سالانه سازمان مجاهدین خلق در پاریس برگزار شد. ده‌ها مقام سیاسی و نظامی سابق و تعدادی از مقام های فعلی کشورهای غربی در این گردهمایی شرکت داشتند.

در نشست امروز مریم رجوی، که مجاهدین خلق از او به عنوان "رئیس جمهور برگزیده" خود نام می برند، از کشورهای غربی خواست که این سازمان را به عنوان گزینه جایگزینی حکومت ایران به رسمیت بشناسند.

چند نفراز نزدیکان رئیس جمهوری آمریکا نیز در گردهم‌آیی پاریس سخنرانی کردند خواستار تغییر حکومت در ایران شدند.

بیشتر بخوانید:

از جمله، رودی جولیانی وکیل دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، سازمان مجاهدین خلق را "یک آلترناتیو قوی" برای جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد که "می‌تواند دموکراسی را محقق کند".

این سیاستمدار حزب جمهوری‌خواه آمریکا، ابراز امیدواری کرد که مریم رجوی به عنوان شخص اول حکومت ایران جانشین آیت الله خامنه ای شود.

وی افزود: "این اتفاق خواهد افتاد و سال آینده ما این گردهمایی را در تهران خواهیم داشت."

در سخنانی جداگانه در گردهم‌آیی مجاهدین، نیوت گینگریچ، رئیس پیشین کنگره آمریکا هم تاکید کرد: "من در آرزوی روزی هستم که این گردهمایی بتواند در ایران آزاد برگزار شود."

جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، که از اردیبهشت ماه گذشته به این سمت منصوب شده، از حامیان معروف سازمان مجاهدین خلق در واشنگتن است.

بیشتر بخوانید:

مریم رجوی در سخنرانی امروز خود، با اشاره غیرمستقیم به باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا، او را "مهم‌ترین پشتوانه سیاست مماشات" با حکومت ایران دانست و از کنار رفتن او از قدرت ابراز رضایت کرد.

وی افزود: "سپر بین‌المللی حافظ رژیم‌ فرو ریخته، برجام‌شان را عملاً‌ از دست داده‌اند... بهمن تحریم‌ها، پیاپی بر سرشان فرود می‌آید."

این مقام سازمان مجاهدین خلق، سازمان خود را تنها "تشکیلات و جایگزین مستحکم سیاسی" و "ارتش آزادی" معرفی کرد و به انتقاد از "صنعت آلترناتیوسازی مجازی" در فضای سیاسی ایران پرداخت.

در هفته های گذشته، فضای مجازی صحنه انتقادات متقابل جمعی از حامیان سازمان مجاهدین خلق با گروهی از دیگر فعالان مخالف جمهوری اسلامی و از جمله حامیان رضا پهلوی آخرین ولیعهد ایران بوده است.