هلند از اخراج دو نفر از کارکنان سفارت ایران خبر داد

هلند حق نشر عکس PEJMAN AKBARZADEH
Image caption دستگاه امنیتی هلند اعلام کرده است که دو نفر از کارکنان سفارت ایران در لاهه از هلند اخراج شده‌اند. درباره دلیل اخراج این دو توضیحی داده نشده است

دستگاه امنیتی هلند اعلام کرده است که دو نفر از کارکنان سفارت ایران در لاهه از هلند اخراج شده‌اند. درباره دلیل اخراج این دو توضیحی داده نشده است.

یک سخنگوی دستگاه امنیتی هلند گفت: "تایید می‌کنیم که دو نفر از وابستگان سفارت ایران اخراج شده‌اند."

بر این مبنا این دو شخص یک ماه پیش از هلند اخراج شدند.

اخراج دو نفر از کارکنان سفارت ایران از هلند کمی پس از آن اعلام می‌شود که یک دیپلمات ایرانی در اتریش به ظن نقش در توطئه بمبگذاری در نشست سازمان مجاهدین خلق بازداشت شد.

حدود سه سال پیش هم یک ایرانی در هلند کشته شد، که برخی احتمال می‌دهند محمدرضا کلاهی صمدی، عضو سازمان مجاهدین خلق باشد که از نظر حکومت ایران در سال ۱۳۶۰ در دفتر حزب جمهوری اسلامی بمب گذاشت.

مقام‌های هلندی به اینکه اخراج این دو ارتباطی احتمالی با هر یک از این دو موضوع داشته باشد، هیچ اشاره‌ای نکرده‌اند و سخنگوی دستگاه امنیتی هلند به خبرگزاری فرانسه گفته است: "متاسفانه نمی‌توانم بیشتر وارد جزئیات موضوع شوم."

او گفته است که هلند توضیح بیشتری درباره اخراج دو نفر از کارکنان سفارت ایران نخواهد داد.

اخراج کارکنان سفارت ایران در هلند و بازداشت دیپلمات ایرانی در اتریش در حالی انجام می‌شود که ایران با قدرت‌های اروپایی سرگرم مذاکراتی برای حفظ برجام است.

موضوعات مرتبط