دومین روز تحصن سراسری معلمان در ایران

تحصن معلمان حق نشر عکس Social media

در دومین روز اعتراض به گرانی و تورم، معلمان در شهرهای مختلف ایران امروز تحصن کردند و سر کلاس‌های درس حاضر نشدند.

براساس تصاویر منتشر شده در کانال تلگرامی معلمان عدالتخواه این تحصن امروز در استانهای فارس، تهران، کرمانشاه، خراسان شمالی، ایلام، همدان، اصفهان و آذربایجان شرقی، غربی، کردستان، بوشهر برگزار شده است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان در بیانیه‌ای که هفته گذشته منتشر کرد از معلمان و فرهنگیان خواسته بود که در اعتراض به گرانی و تورم در روزهای ۲۲ و ۲۳ مهر در کلاس های درس حاضر نشوند و در دفتر مدرسه تحصن کنند.

در بخشی از این بیانیه با اشاره به پیگیری‌های فرهنگیان برای رسیدگی به خواسته‌هایشان آمده است: "نهادهای امنیتی و قوه قضاییه به جای برخورد با دزدان و فاسدان جامعه، معلمان مطالبه‌گر و عدالتخواه را تهدید، تبعید، انفصال، اخراج و زندانی کرده‌اند."

حق نشر عکس Social media

طبق این بیانیه شورای هماهنگی "به نمایندگی از بخش عظیمی از نیروهای کار بخش آموزشی تمام مسیرها را برای تغییر این شرایط اسفناک پیموده است. معلمان بارها از روش های مختلف نظیر ملاقات با مسئولین، نامه نگاری، صدور بیانیه، راه اندازی کمپین و تجمعات صنفی خواسته های خود را بیان نموده اما حاکمیت و دولت گامی مثبت برای حل معضلات بر نداشته است."

در همین حال براساس گزارش‌های رسیده از ایران عبدالرضا قنبری، معلم، شاعر و منتقد ادبی و محمدرضا رمضانزاده، رییس شورای هماهنگی تشکل‍های صنفی فرهنگیان در روزهای شنبه و یک ‌شنبه ۲۱ و ۲۲ مهرماه بازداشت شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

موضوعات مرتبط