ضرغامی: چند نهاد زیر نظر رهبر ایران خواهان اداره کشور بودند

عزت‌الله ضرغامی حق نشر عکس Mehr

عزت‌الله ضرغامی، رئیس سابق سازمان صدا و سیمای ایران، گفته است برخی نهادهای زیر نظر آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران خواهان اداره کشور به جای دولت حسن روحانی شده بودند که رهبر ایران با آن مخالفت کرد.

آقای ضرغامی در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا از نهادهایی مانند ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان که از جمله نهادهای زیر نظر آقای خامنه‌ای هستند یاد کرده و گفته "یک عده به این نتیجه رسیدند دولت که نمی‌تواند کاری کند این‌ها بیایند و مستقر شوند و شروع کنند خلأ را پر کنند. یعنی کشور را اداره کنند."

آقای ضرغامی نگفته این عده چه افرادی هستند فقط افزوده آقای خامنه‌ای با این نگاه مخالفت کرده است.

رهبر ایران ماه پیش در دیدار با اعضای مجلس خبرگان مخالفت خود را با "موازی‌کاری" با دولت حسن روحانی اعلام کرد و چنین کاری را به "صلاح" ندانست.

آقای خامنه‌ای گفته بود: "ایجاد تشکیلات و کار موازی با دولت نیز به صلاح و موفق نخواهد بود و تجربه ثابت کرده است که کار باید به وسیله‌ مسئولان آن، در مجاری قانونی انجام بگیرد."

تشدید بحران اقتصادی که با کاهش شدید ارزش پول ملی و افزایش چشمگیر ارزهای خارجی از جمله دلار همراه بود، گرانی و کمبود برخی کالاها و بروز اعتراض‌های پی در پی باعث بروز بحث‌هایی در مورد کارآمدی دولت حسن روحانی شد.

آقای روحانی برای پاسخ به سئوال‌های نمایندگان مجلس در صحن علنی حاضر شد اما نمایندگان قانع نشدند ولی این پرونده به قوه قضائیه ارجاع نشد.

انتقاد از قوه قضائیه

رئیس سابق رادیو و تلویزیون ایران در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا از قوه قضائیه و آنچه سخت‌گیری بیش از حد خوانده انتقاد کرده و گفته است "من معتقدم که بیش از آن حدی که باید سخت‌گیری کنیم، داریم سخت‌گیری می‌کنیم. می‌تواند مجازات‌های ما به‌مراتب محدودتر و زندانی‌های ما کم‌تر شود."

در یک سال اخیر قوه قضائیه ایران شمار زیادی را در تهران و سایر استان‌ها بازداشت کرده است. بازداشت‌شدگان از فعالان دانشجویی، قومی، زنان و اجتماعی هستند. در میان بازداشت‌شدگان هواداران محمود احمدی‌نژاد هم دیده می‌شوند که اخیرا انتقادهای تند و تیزی متوجه قوه قضائیه کرده است.