سندیکای هفت‌تپه درباره وضعیت سلامت اسماعیل بخشی و سپیده قلیان هشدار داد

حق نشر عکس Social medai

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه نسبت به وضعیت سلامت اسماعیل بخشی، نماینده زندانی کارگران هفت‌تپه و سپیده قلیان فعال مدنی ابراز نگرانی کرده و هشدار داده است.

به گزارش این سندیکا در ملاقات خانواده‌های این دو بازداشتی با آنان، "آنها حتی قادر به تشخیص زمان و اینکه چه وقت از شبانه‌روز است هم نبوده‌اند و کماکان تحت فشار و در انفرادی نگه‌داری می‌شوند."

آقای بخشی و سپیده قلیان بیش از دو هفته است که در بازداشت هستند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه در گزارش خود آورده است: "سپیده قلیان به طور مشهودی بسیار لاغر و نحیف شده است و هنگامی که مادرش او را در آغوش گرفته، تن او به درد آمده است. همچنین وضعیت جسمی اسماعیل بخشی بسیار وخیم مشاهده شده و منجمله به علت ضرب و شتم، بر پیشانیش هنوز آثار کبودی وجود دارد."

بیشتر بخوانید:

هفت تپه؛ درخواست سندیکاهای خارجی از رهبر ایران برای توقف سرکوب کارگران

مقام‌های خوزستان 'شکنجه' اسماعیل بخشی را تکذیب کردند

مدیر شرکت نیشکر هفت تپه برکنار شد

پیشتر کریم یاوری، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار ایران، درباره ادامه بازداشت آقای بخشی به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفت: "بحث ادامه‌ بازداشت کارگری که آزاد نشده، امنیتی‌ است و وزارت کار نمی‌تواند ورود کرده و کاری برایش صورت دهد."

اواخر هفته گذشته خبر "شکنجه" آقای بخشی و انتقال او به بیمارستان منتشر شد. اما ساعاتی بعد استاندار خوزستان، و رییس دادگستری شوش این موضوع را تکذیب کردند.

کمی پس از تکذیب خبر از سوی مقام‌های استان خوزستان، کانال تلگرامی سندیکای کارگران شرکت واحد نوشت "براساس اخبار موثق واصله" ضربات زیادی به صورت آقای بخشی زده شده و تکذیب‌ها ناشی از "بی‌اطلاعی یا با انگیزه‌های دیگر" بوده است.

حق نشر عکس Social media

کارگران نیشکر هفت‌تپه حدود یک ماه است که در اعتراض به نگرفتن چندین ماه حقوق معترض هستند. آنها همچنین خواهان آن هستند تا مالکیت شرکت از بخش خصوصی به بخش دولتی برگردد و مدیریت شرکت به صورت شورایی و جمعی صورت گیرد.

شرکت هفت‌تپه در سال ۱۳۹۴ با پیش‌پرداخت ۶ میلیارد تومان به دو شرکت خصوصی واگذار شد. کارگران این شرکت می‌گویند مشکلات آنها پس از خصوصی‌سازی شدت گرفته است.

شرکت هفت‌تپه یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی استان خوزستان به شمار می‌رفت و تا دهه ۹۰ از موسسات تولیدی زیرمجموعه دولت بود.