واکنش نماینده سراوان به انتشار فیلم درگیری لفظی او با کارمند اداره گمرک

نماینده مجلس حق نشر عکس Ilna

حمد باسط درازهی، نماینده سراوان که فیلم درگیری لفظی او با کارمند یکی از ادارات دولتی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، به انتشار این فیلم واکنش نشان داده است.

در این فیلم کوتاه که بطور گسترده در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده، این نماینده مجلس درخواستی از کارمند اداره دارد که به نظر می‌رسد خارج از ضوابط اداری باشد.

کارمند در برابر خواسته نماینده سراوان مقاومت می کند و می‌گوید"من از شما دستور نمی‌گیرم." که پس از آن این نماینده مجلس شروع به توهین می‌کند.

کارمند به سایرین فرد را "نماینده مجلس" معرفی می‌کند که یکی از مراجعان هم با عصبانیت او را از ساختمان بیرون می‌کند.

بر اساس گفته‌های این نماینده مجلس، بنظر می‌رسد محل این اتفاق اداره گمرک بوده.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آقای باسط درازهی در واکنش به انتشار این فیلم گفته: "بنده سه شنبه هفته گذشته با رییس گمرک ایران آقای میراشرفی در اداره گمرک مرکزی وقت ملاقات داشتم و قرار بود تا درباره مسائل گمرکی حوزه انتخابیه خود با وی بحث و گفتگویی داشته باشم."

او در ادامه گفته: "ریاست محترم گمرک به دلیل نبود وقت قرار ملاقات را به امروز موکول کرد و بنده حدود ۴۰ الی ۴۵ دقیقه جلوی در معطل بودم. دو کارمندی که در آنجا حضور داشتند در واکنش به پیگیری بنده با رییس گمرک ضمن توهین، گفتند که هر چه می‌کشیم از دست امثال شماست."

این نماینده مجلس گفته بحث حدود سه دقیقه طول کشیده و "افرادی که مبادرت به فیلم‌برداری کرده بودند با تدوین فیلم قسمت‌هایی که بنده را مورد توهین قرار داده بودند را حذف کرده‌اند."

آقای درازهی گفته:"کارمندی که تصویرش در فیلم مشخص است با ادبیات بسیار سخیف، بیان دشنام، از ملاقات بنده با رئیس گمرک ممانعت کرد که در نهایت درگیری پیش آمد و بنده را با بی‌احترامی از اداره بیرون انداختند."

این نماینده مجلس به رغم تماس با وزارت اقتصاد و چند ساعت انتظار نهایتا موفق به انجام ملاقات نشده است.

او گفته با طرح این موضوع در جلسه فردا (سه‌شنبه ۲۷ آذر) در مجلس، استیضاح وزیر اقتصاد را مطرح خواهد کرد.

مسؤلان وزارت اقتصاد و گمرک تا این لحظه واکنشی به این موضوع نشان نداده‌اند.