حسین محب اهری بازیگر ایرانی درگذشت

حق نشر عکس jamaran
Image caption حسین محب اهری در تولید برنامه های کودک و نوجوان تلویزیون ایران در دهه شصت بسیار فعال بود

حسین محب اهری، هنرپیشه ایرانی در سن شصت و هفت سالگی در بیمارستانی در تهران درگذشت.

بیماری آقای محب اهری که به سرطان غدد لنفاوی مبتلا بود در هفته های اخیر تشدید شده بود.

این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون دانش آموخته زبان و ادبیات فارسی از مدرسهٔ عالی ادبیات و زبان‌های خارجی و از شاگردان کلاس های بازیگری آربی آوانسیان، کارگردان شهیر ایرانی بود.

آقای محب اهری در تولید برنامه های کودک و نوجوان تلویزیون ایران در دهه شصت بسیار فعال بود. هزار برگ و هزار رنگ، ق مثل قلقلک، محله بروبیا و محله بهداشت از جمله برنامه هایی است که او در آن بازی کرده بود.

حق نشر عکس .
Image caption ق مثل قلقلک یکی از برنامه های کودک و نوجوان تلویزیون ایران در دهه شصت بود که حسین محب اهری (سمت چپ) در آن بازی می کرد

حسین محب اهری در میانه دهه شصت در فیلمی از پوران درخشنده ایفای نقش کرد و سپس مشارکت بیشتری در تولید برنامه هایی غیر از کودک و نوجوان داشت.

روز فرشته به کارگردانی بهروز افخمی، خارج از محدوده به کارگردانی پوران درخشنده، جیب برها به بهشت نمی روند به کارگردانی ابوالحسن داوودی و دو فیلم با یک بلیت به کارگردانی داریوش فرهنگ از جمله آثار سینمایی حسین محب اهری است.

او در سال های اخیر علیرغم بیماری به کار و فعالیت های هنری خود ادامه داد. سریال علی البدل به کارگردانی سیروس مقدم که نوروز امسال از تلویزیون ایران پخش شد و شب عید به کارگردانی سعیدآقاخانی از آخرین کارهایی است که آقای محب اهری در آنها ایفای نقش کرده است.