سخنرانی علی لاریجانی در کرج پس از اعتراض امام جمعه لغو شد

علی لاریجانی حق نشر عکس tasnimnews

سخنرانی علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران در کرج که قرار بود به مناسبت ۲۲ بهمن، مراسم سالگرد انقلاب صورت بگیرد، به دنبال اعتراض امام جمعه این شهر لغو شده است.

آقای لاریجانی دلیل لغو سخنرانی خود را "در راستای حفظ وحدت" خوانده است.

رئیس مجلس ایران قرار بود در مراسم سالگرد انقلاب ۱۳۵۷ در این شهر سخنرانی کند.

محمدمهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج روز گذشته در خطبه‌های نماز جمعه از دعوت آقای لاریجانی انتقاد کرد و طبق خبری که در سایت او منتشر شده گفته است "۲۲ بهمن جشن انقلاب است، سخنران این مراسم باید انقلابی باشد."

طیفی از اصولگرایان در ایران منتقد علی لاریجانی هستند.

حق نشر عکس emamjomekaraj.ir
Image caption انعکاس اعتراض امام جمعه کرج به سخنران مراسم سالگرد انقلاب

پس از اعلام آقای لاریجانی به عنوان سخنران مراسم ۲۲ بهمن، شماری از ساکنان این شهر که تعدادشان مشخص نیست با امضای توماری به این انتخاب واکنش نشان دادند.

آقای حسینی همدانی در خطبه‌های نمازجمعه گفت "اعتراضی که دوستان دارند اعتراض به‌جایی است" و این دعوت "از طرف مقام‌های این استان نبوده است."

امام جمعه کرج برای تغییر سخنران یک هفته "فرصت" داد که یک روز پس از این هشدار، دفتر رئیس مجلس ایران خبر لغو این سخنرانی را اعلام کرد.

دفتر آقای لاریجانی در اطلاعیه‌ای گفته است دعوت برای سخنرانی در کرج از سوی معاون احمد جنتی در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بوده است.

رئیس مجلس ایران در واکنش به اظهارات امام جمعه کرج گفته است "مساله در حدی نیست که ایشان به شورای هماهنگی مرکز اولتیماتوم یک هفته‌ای بدهند."

آقای لاریجانی افزوده است "آقای امام جمعه خودشان سخنرانی کنند یا هر کسی که مطلوبشان هست، دعوت کنند."

شش سال پیش هم سخنرانی علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در قم با حمله اشخاصی، ناتمام ماند. معترضان با سر دادن شعار و پرتاب کردن اشیا باعث خروج آقای لاریجانی از محل سخنرانی شدند.

آقای لاریجانی پس از پیروزی انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ سمت‌هایی چون ریاست سازمان صدا و سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیری شورای عالی امنیت ملی و ریاست مجلس شورای اسلامی را به عهده داشته است.

موضوعات مرتبط