آمریکا شرکت عراقی را به اتهام ارتباط با نیروی قدس سپاه تحریم کرد

آمریکا پیشتر سپاه پاسداران را در فهرست گرووهای تروریستی خود قرار داده و تحریم کرده است حق نشر عکس KHAMENEI.IR
Image caption آمریکا پیشتر سپاه پاسداران را در فهرست گرووهای تروریستی خود قرار داده و تحریم کرده است

آمریکا یک شرکت عراقی را به اتهام قاچاق میلیون‌ها دلار تسلیحات برای نیروی قدس سپاه پاسداران در منطقه تحریم کرده است.

وزارت دارایی آمریکا روز چهارشنبه (۱۲ ژوئن) با صدور بیانیه از تحریم شرکت "منابع ثروت‌های جنوب" و دو نفر از مدیران آن به نام های محمد حسین صالح حسنی و مکی کاظم عبدالحامد اسدی خبر داد.

استیو منوچین، وزیر دارایی آمریکا، گفت: "وزارت دارایی دست به این اقدام می زند تا شبکه های قاچاق تسلیحات ایران را مسدود کند؛ شبکه هایی که از آن ها برای تجهیز گروه های نیابتی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عراق و پولدار کردن خودی های رژیم استفاده می شوند."

این مقام ارشد دولت دونالد ترامپ همچنین به بانک های عراق و سایر کشورها هشدار داد که درباره "شگردهای فریب دهنده" حکومت ایران برای دور زدن تحریم ها علیه سپاه پاسداران هوشیار باشند.

مقامات آمریکایی می گویند که ابومهدی مهندس از فرماندهان ارشد شبه نظامیان حشد شعبی که با قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس همکاری نزدیکی دارد، از شرکت یاد شده منفعت می برد. آمریکا آقای "مهندس" را در سال ۲۰۰۹ به اتهام تروریسم تحریم کرده بود.

این تحریم در حالی اعلام می شود که دونالد ترامپ روز سه شنبه این هفته با تمجید از تدابیر تنبیهی اقتصادی ایالات متحده که به گفته او باعث ایجاد مشکلات زیادی برای ایران ایجاد کرده است، بار دیگر خواهان گفتگو با جمهوری اسلامی شد.

هفته گذشته هم وزارت دارایی آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه بخش پتروشیمی ایران وضع کرد. این وزارتخانه در بیانیه‌ای تحریم‌هایی علیه شرکت پتروشیمی خلیج فارس وضع کرد و دلیل آن را حمایت مالی از قرارگاه خاتم الانبیا خواند.

اخبار مرتبط: