مشاوران سابق میرحسین موسوی در نامه‌ای به روحانی خواستار رفع حصر شدند

میرحسین موسوی حق نشر عکس Getty Images
Image caption میرحسین موسوی، نخست وزیر پیشین ایران و از رهبران جنبش سبز به همراه همسرش زهرا رهنورد بدون محاکمه نزدیک به هشت سال در حبس خانگی هستند

جمعی از مشاوران سابق میرحسین موسوی، نخست وزیر پیشین ایران و از رهبران جنبش سبز، درنامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهور، در مورد سلامت "محصورین" هشدار داده و خواستار رفع سریع حصر شدند.

به گزارش وبسایت کلمه که نزدیک به آقای موسوی است در این نامه آمده که تصاویر منتشر شده از افراد نشان دهنده "فرسودگی جسمانی" آنها به خصوص میرحسین موسوی است، به طوری که "او بیشتر هفته گذشته را درگیر بیمارستان و مشکلات مرتبط با سلامتی خود بوده است".

میرحسین موسوی به همراه همسرش زهرا رهنورد بیش از ۸ است که بدون محاکمه در حبس خانگی هستند.

در بخش دیگری از این نامه همچنین گفته شده در شرایطی که کشور با سخت‌ترین فشارها و رویارویی‌های خارجی مواجه است، چنین تلاشی می‌تواند در جهت "تقویت همدلی و انسجام داخلی" باشد.

در بهمن ماه ١٣٨٩ و یک سال پس از آن که حکومت ایران می‌گفت توانسته اعتراضات سال ٨٨ را خاتمه دهد، مهدی کروبی و میرحسین موسوی برای راهپیمایی در حمایت از انقلاب مصر و تونس فراخوانی دادند.

این فراخوان هشت سال پیش و در ۲۵ بهمن به تجمعاتی با شعارهای تند ضدحکومتی و علیه آیت‌الله علی خامنه‌ای منجر شد.

Image caption میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی بیش از هشت سال است که در حبس خانگی هستند

پس از آن آقایان کروبی و موسوی، به همراه فاطمه کروبی و زهرا رهنورد، تحت بازداشت خانگی قرار گرفتند، البته خانم کروبی پس از مدتی آزاد شد.

آنها از آن زمان بدون آن که رسما محاکمه یا متهم شده باشند در بازداشت خانگی هستند و حسن روحانی و اصلاح‌طلبان با وجود شعارهای انتخاباتی برای پایان دادن به حصر، نتوانسته‌اند به حبس خانگی آنها پایان دهند.