رئیس جمهوری ایران در انظار عمومی ظاهر شد

محمود احمدی نژاد
Image caption آقای احمدی نژاد روز یکشنبه در جلسه مشترک هیات دولت و استانداران شرکت کرد

خبرگزاری های ایرانی روز یکشنبه تصاویری از محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران را منتشر کردند که در جلسه مشترک استانداران و هیات دولت شرکت است.

انتشار تصاویر آقای احمدی نژاد از آن رو اهمیت یافته است که برخی از گزارش ها در روز های اخیر حاکی از "کسالت شدید" وی بوده است.

رسانه های ایران روز شنبه از حضور آقای احمدی نژاد در مراسم دفن سه سرباز جنگ ایران و عراق خبر دادند اما تصویری از وی منتشر نشده بود.

همزمان با این گزارشها روز یکشنبه (26 اکتبر) خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، پیام یوسف رضا گیلانی، نخست وزیر پاکستان را منتشر کرد که برای آقای احمدی نژاد آرزوی سلامتی کرده بود.

آقای گیلانی در این پیام گفته است: "من و ملت پاکستان اخباری را درباره بیماری شما با نهایت تاسف دریافت کردیم . . . من اطمینان دارم که همه پاکستانی‌ها برای شما دعا می‌کنند و مشتاقانه در انتظار بهبود سریع شما هستند."

آقای احمدی نژاد از روز چهارشنبه که قرار بود در همایش "روز آمار و برنامه ریزی" شرکت کند، در انظار عمومی ظاهر نشده بود.

معاون رئیس جمهوری ایران گفته بود که آقای احمدی نژاد به علت "کسالت" در این همایش شرکت نمی کند.

آقای احمدی نژاد از زمانی که رئیس جمهوری ایران شده، تاکنون چندین بار به علت "کسالت" در برنامه های از پیش اعلام شده، شرکت نکرده است.

وی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها نیز به علت آنچه که کسالت و خستگی ناشی از سفر به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل، عنوان شد، غیبت داشت.

پیش از این در جریان سفر استانی آقای احمدی نژاد به استان گلستان در اردیبهشت ماه امسال، به علت "افت فشار خون و بی حالی ناشی از فعالیت سنگین کاری" دیدار رو در روی وی با مردم لغو شد.

نزدیکان آقای احمدی نژاد این موضوع را طبیعی می خوانند.

محمد حسین صفار هرندی، وزیر ارشاد ایران روز یکشنبه (26 اکتبر) گفته است که "کثرت کار، مکرر خصوصا در سفرهای داخلی و خارجی حتی ۲۱ ساعت کار مداوم و ملاقات های پی در پی، طبیعتا خستگی به دنبال خواهد داشت که این مساله در این چند سال به طور مکرر اتفاق افتاده اما الحمدالله الان ایشان از ما سر حال تر هستند."

مقام های دولتی ایران معمولا گزارشی از وضعیت جسمانی خود به شهروندان ارائه نمی کنند و همین موضوع باعث می شود غیبت چند روزه آنها از رسانه ها، به خصوص تلویزیون این کشور که مقام های ایرانی حضوری مداوم در آن دارند، با شایعاتی درباره سلامتی شان همراه شود.

ایرنا، خبرگزاری رسمی ایران اعلام کرده است که آقای احمدی نژاد، درجریان سفرهای استانی خود اواخر این هفته به استان لرستان می رود.