حمله فیزیکی به نماینده دولت پیرامون استیضاح کردان

علی کردان
Image caption علی کردان علیرغم اذعان به جعلی بودن مدرک دکترایش می گوید قصد استعفا ندارد

به گزارش منابع خبری ایران یک نماینده محافظه کار مجلس شورای اسلامی در اعتراض به تلاش مامور دولت در مجلس برای قانع کردن برخی نمایندگان نسبت به رد طرح استیضاح وزیر کشور، به او سیلی زده است.

این نماینده به نام علی اصغر زارعی ادعا کرده است که محمود عباسی، مدیر کل دفتر دولت در مجلس، برخی نمایندگان را برای پس گرفتن امضایشان از طرح استیضاح فریب داده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایرنا، آقای عباسی گفت که گوش او در اثر ضرب و شتم این نماینده آسیب دیده است و از نماینده ضارب شکایت خواهد کرد.

به گزارش ایرنا این حادثه روز چهارشنبه درحالی اتفاق افتاد که آقای عباسی سعی داشت قانونگذاران را به دادن رای منفی به طرح استیضاح وزیر کشور قانع کند.

آقای کردان که خود پذیرفته در جریان صدور مدرک دکترای افتخاری اش "تخلف" روی داده است، قرار است هفته آینده (14 آبان) در همین ارتباط با رای اعتماد مجلس روبرو شود.

آقای عباسی گفت: "نمايندگان دولت در مجلس وظيفه انتقال نقطه نظرات دولت به مجلس و همچنين انعکاس پيشنهادات و نظرات نمايندگان به مجموعه دولت را بر عهده دارند و مذاکره اينجانب با نمايندگان مجلس نيز در همين راستا صورت می گيرد."

او افزود: "در حالی که بنده درباره اسيتضاح وزير کشور با تعدادی از نمايندگان در حال رايزنی بودم، اين نماينده تهران به من حمله کرد و مرا مورد ضرب و شتم قرار داد و در پاسخ به اعتراض اينجانب، به من اهانت کرد."

علی ریاض از نمایندگان مجلس به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که علی اصغر زارعی نماینده ای بود که به صورت عباسی سیلی زد.

آقای زارعی علل درگیری خود با نماینده دولت در مجلس را در گفتگو با خبرگزاری فارس تشریح کرد.

وی ظاهرا در اشاره به آقای عباسی گفت مساله اين است كه يكی از "كاركنان دفتر دولت در مجلس وقتی كه در هنگام پرداخت چک كمک‌های 5 ميليونی برای مساجد حوزه‌های انتخابيه، هنگام اخذ رسيد، امضای دو برگه را از دو نفر از نمايندگان گرفته كه يکی از برگه‌ها مربوط به امضای پس گرفتن استيضاح بوده، اين نمايندگان شكايت داشتند از اينكه اطلاع از موضوع نداشته‌اند و گرفتن اين امضا را خلاف روش اخلاقی می‌دانستند."

آقای زارعی گفت که رئیس جمهور از این اقدام نمایندگی خود در مجلس خبر نداشته است.

هرچند این نماینده گفت با محمود عباسی "برخورد" کرده است اما نگفت که او را مورد ضرب و شتم قرار داده است و افزود: "اينكه الان ايشان رفته بيمارستان، صحت ندارد."

همزمان علی کردان وزیر کشور ایران که برای استعفا از مقام خود به خاطر جعلی بودن مدرک دکترایش تحت فشار برخی نمایندگان مجلس است به خبرگزاری فارس گفته است چنین نخواهد کرد.

آقای کردان گفت "در قاموس من به عنوان خادم نظام جمهوری اسلامی استعفا معنی ندارد" و جای دیگری افزود "برای استعفا حجت شرعی ندارم و بنده در هر شرايطی خادم انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی خواهم بود."

طرح استیضاح علی کردان روز پنجم آبان با ۲۸ امضا در مجلس اعلام وصول شده بود. علت اصلی این استیضاح "عدم صداقت شخص وزیر" عنوان شده است.

در طرح استیضاح آقای کردان آمده است که در جلسه رای اعتماد مجلس به وی که روز ۱۵ مرداد برگزار شد، آقای کردان اظهارات مخالفان مبنی بر معتبر نبودن مدرک دکترای افتخاری از دانشگاه اکسفورد و نیز مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد اسلامی را "قاطعانه" رد کرد.

نامه استیضاح می گوید که چه آقای کردان "فریب خورده باشد چه با عدم صداقت رفتار کرده باشد، چنین فردی شایستگی سمت وزارت کشور را که مسئولیت بزرگ اداره سیاسی کشور و برگزار انتخابات مختلف را عهده دارد، ندارد و ادامه حضور ایشان در این جایگاه موجب تضعیف نظام جمهوری اسلامی خواهد شد.