'سازمان انتفاضه دیجیتال' آغاز به کار کرد

تصویر سایت جشنواره و نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال

سازمانی موسوم به "سازمان انتفاضه دیجیتال" در تهران اعلام موجودیت کرد.

اعلام موجودیت این سازمان که هدف خود را "مقابله با تهاجم رسانه ای دیجیتال رژیم صهیونیستی و وابستگان آن" بیان کرده در روز ماقبل آخر دومین نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال صورت گرفت.

در مراسمی که به همین مناسبت در غرفه جنبش حرکت مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در این نمایشگاه برگزار شد، نمایندگانی از حماس و حزب الله شرکت داشتند و از این رویداد استقبال کردند.

در بیانیه آغاز به کار این سازمان که از طریق خبرگزاری فارس منتشر شده است، آمده: "سیل بازی های رایانه ای و رسانه های اینترنتی هویت و اعتقادات مسلمین را نشانه گرفته است و شرکت های چند ملیتی تولید کننده محصولات رسانه ای دیجیتال هر کدام جریانی را علیه بیداری و حق جویی امت اسلام رهبری می کنند."

در این بیانیه از به بازار فرستادن بازی های کامپیوتری خبر داده شده که "تجربه جنگ 33 روزه و عملیات استشهادی در مناطق اشغالی را بارها و بارها در دنیای مجازی تکرار می کنند."

این سازمان همچنین قصد خود برای انجام اقدامات "تهاجمی" علیه سایت های اینترنتی اسرائیلی را نیز اعلام کرد و ااعلام کرد این کار از طریق "گردان های مقاومت دیجیتال" انجام خواهد گرفت.

ابواسامه عبدالمعطی نماینده حماس در ایران در این جلسه تاسیس این سازمان را حاصل "کار جوانان ایرانی" دانست با این حال منابع رسمی اشاره ای به موسس یا موسسان این سازمان نکرده اند و جزئیاتی درباره اینکه این سازمان با حمایت مالی کدام کشور یا سازمان فعالیت خواهد کرد منتشر نشده است.

برخی منابع خبری نیز از این سازمان با عنوان سازمانی غیر انتفاعی و "مردم نهاد" یاد کرده اند، اما یک منبع خبری غیر رسمی اعلام کرد "اين سازمان با همكاری جنبش مقاومت حماس در ايران شكل گرفته است."

خبر تاسیس سازمان انتفاضه دیجیتال کمتر از یک هفته پس از آن اعلام شد که دفتر حماس در ایران در جریان دومین نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال مسابقه ای را جهت هک کردن "سایت های صهیونیستی" برگزار کرد.

هدف این مسابقه ضربه زدن به سایت های اینترنتی موسسات امنیتی اسرائیلی همچون "شاس و هاگانا" و گروه هایی همچون "جبل الهیکل" عنوان شده بود و افرادی که موفق به انجام این کار می شدند دو هزار دلار جایزه دریافت می کردند.