احمدی نژاد درگیری نمایندگان دولت و مجلس را بررسی می کند

عکس از ایسنا
Image caption آقای احمدی نژاد قرار است روز سه شنبه ۱۴ آبان در جلسه استیضاح علی کردان از او دفاع کند

رئیس جمهور ایران دستور بررسی حوادث جنجالی روزهای اخیر در مجلس را صادر کرده که پیرامون استیضاح علی کردان وزیر کشور اتفاق افتاد.

غلامحسین الهام، سخنگوی دولت ایران به خبرگزاری فارس گفته است: رئیس جمهور بعد از مطرح شدن موضوع برخی "تلاش های غیر اصولی" برای پس گرفتن امضاهای استیضاح، موضوع چک و سایر موضوعات مطرح شده درباره آن، به رئیس دفتر خود و سرپرست بازرسی دفتر رئیس جمهوری دستور داد موضوع را همه جانبه و دقیق پیگیری کند.

روز چهارشنبه گزارش هایی از وقوع درگیری میان دو تن از نمایندگان مجلس با مدیرکل دفتر دولت در مجلس منتشر شد که ظاهرا با تلاش نماینده دولت برای جلوگیری از عملی شدن استیضاح آقای کردان مرتبط بود.

محمود عباسی، مدیرکل دفتر دولت به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت در حالی که درباره استیضاح وزیر کشور با تعدادی از نمایندگان در حال رایزنی بوده، یکی از نمایندگان تهران (علی اصغر زارعی) به او حمله کرده است.

آقای عباسی گفت از نماینده ضارب به دادگاه شکایت می کند.

همان روز، عوض حیدرپور نماینده مجلس از حوزه انتخابیه شهرضا در گفتگو با خبرگزاری فارس روایت دیگری از درگیری نمایندگان مجلس با مدیرکل دفتر دولت ارائه داد.

روایات متناقض

بر اساس این روایت، آقای عباسی (نماینده دولت) چکی به مبلغ پنج میلیون تومان "برای کمک به مساجد" در اختیار آقای حیدرپور (نماینده مجلس) قرار داد و در ازای آن دو برگه کاغذ را به عنوان رسید به امضای او رساند، اما آقای حیدرپور که به ماجرا مشکوک شده بود، با پیگیری موضوع متوجه شد که یکی از آن دو برگه در واقع نامه انصراف او از استیضاح وزیر کشور بوده است.

اما معاون حقوقی و امور مجلس رئیس جمهور، که مافوق مدیرکل دفتر دولت در مجلس محسوب می شود، این روایت را تکذیب و آقای حیدرپور را به "ایراد تهمت و افترا، بیان اکاذیب و فضا سازی برای رسانه های مخالف و مغرض" متهم کرده است.

محمدرضا رحیمی در نامه ای که امروز -دهم آبان- در خبرگزاری رسمی ایران منتشر شد، می نویسد آقای حیدرپور نامه انصراف از استیضاح وزیر کشور را یک ساعت و نیم پیش از دریافت چک پنج میلیون تومانی به دفتر ویژه دولت تحویل داده بود، اما بعداً تحت تأثیر اعتراضات سایر نمایندگان ادعا کرد توسط نماینده دولت فریب خورده است.

به گفته آقای رحیمی، در هنگام تحویل نامه انصراف آقای حیدرپور به دفتر دولت، مسعودپور معاون حقوقی مجلس نیز حاضر و شاهد بوده است.

این ادعاها بلافاصله توسط آقای حیدرپور تکذیب شد.

اکنون سخنگوی دولت ایران می گوید: دولت با هر خلافی که در این میان صورت گرفته باشد بدون مسامحه برخورد می کند، اما قبل از هر چیز باید همه جوانب موضوع را بررسی کند.

به گفته او عبدالرضا شیخ الاسلامی، رئیس دفتر رئیس جمهوری که سرپرستی بازرسی دفتر رئیس جمهوری را نیز به عهده دارد، در حال تحقیق از افراد دخیل در ماجراست و نتیجه تحقیق را به آقای احمدی نژاد ارائه خواهد کرد.

استیضاح آقای کردان روز سه شنبه ۱۴ آبان ماه در مجلس شورای اسلامی مطرح خواهد شد و رئیس جمهور قرار است برای دفاع از او به مجلس برود.

مطالب مرتبط