11:31 گرينويچ - شنبه 08 نوامبر 2008 - 18 آبان 1387

دفتر هاشمی رفسنجانی گفتگوی وی را تصحیح کرد

اکبر هاشمی رفسنجانی

دفتر آقای رفسنجانی می گوید در تنظیم گفتگوی او اشتباه شده بود

دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، چند ساعت پس از انتشار گفت و گوی مکتوب اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس این مجمع، با پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای، با انتشار اطلاعیه ای گفته های وی را درباره پس گرفتن نظارت بر سند چشم انداز ۲۰ ساله توسط رهبر ایران، تصحیح کرده و اعلام کرده است که نظارت تفویضی رهبر ایران به مجمع تشخیص مصلحت، به قوت خود باقی است.

گفتگو با حسین باستانی، تحلیلگر مسائل سیاسی مقیم فرانسه

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر


دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی در این اطلاعیه گفته است: "متأسفانه در تنظیم نهایی و بازخوانی مجدد متن مکتوب مصاحبه، در قسمتی از آن اشتباهی صورت گرفته" است. این اطلاعیه اضافه می کند: "(این دفتر) به اطلاع می‌رساند نظارت تفویضی توسط رهبری معظم انقلاب به مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان به قوت خود باقی بوده و به هیچ وجه پس گرفته نشده است."

در ساعات پایانی روز جمعه هفدهم آبان، خبرگزاری های ایرانی از جمله خبرگزاری فارس، متن کامل این گفت و گو را منتشر کردند که در آن از قول آقای هاشمی رفسنجانی گفته شده بود: "مقام معظم رهبری، وظیفه نظارت بر سند چشم انداز ۲۰ ساله را که به مجمع تشخیص مصلحت داده بودند به نوعی پس گرفته‌ اند."

این دفتر می گوید اصل جمله اکبر هاشمی رفسنجانی به این شرح بوده است: "در واقع وظیفه نظارت بر حسن اجرای سند چشم‌انداز و سیاست های کلی اصل ۴۴ توسط مقام معظم رهبری به مجمع تشخیص مصلحت نظام تفویض شده است که مجمع بر اساس تعیین شاخص‌ها و الزامات و آئین‌نامه‌هایی که تهیه کرده است، نظارت را به طور جدی دنبال می‌نماید."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.