لاریجانی: اوباما به جمع بندی دقیقی نرسیده است

علی لاریجانی
Image caption علی لاریجانی از اظهارات اخیر باراک اوباما درباره ایران انتقاد کرده است

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، هشدار داده که این ساده اندیشانه است که باراک اوباما، رئیس جمهور منتخب آمریکا، مسیر جدیدی در برابر ایران در پیش خواهد گرفت.

علی لاریجانی در عین حال گفته است که نمی تواند درباره باراک اوباما قضاوتی کند، اما به گفته وی سخنان اخیر باراک اوباما درباره برنامه اتمی ایران نشان می دهد که وی به جمع بندی دقيقی نرسيده است.

باراک اوباما روز جمعه (7 نوامبر) در یک کنفرانس خبری گفت که برنامه "هسته ای تسلیحاتی ایران" قابل قبول نیست. ایران بارها تاکید کرده است که برنامه هسته ای این کشور مقاصد نظامی ندارد.

باراک اوباما همچنین تاکید کرد که نیاز به تلاش بین المللی برای متوقف کردن برنامه هسته ای ایران وجود دارد.

رئیس جمهور منتخب آمریکا گفت که حمایت ایران از سازمان های تروریستی باید پایان یابد. دولت ایران اتهام حمایت از تروریسم را بی اساس می داند.

در واکنش به این اظهارات، رئیس مجلس ایران از باراک اوباما انتقاد کرده است.

آقای لاریجانی روز شنبه به پیروزی آقای اوباما در انتخابات آمریکا با شعار تغییر اشاره کرد و گفت "این تغییرات باید راهبردی باشد، نه حرف های تکراری و روزمره درباره موضوعاتی چون برنامه هسته ای ایران که به گفته او این یعنی گام برداشتن در جاده غلط گذشته."

به دنبال پیروزی آقای اوباما در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران با ارسال پیامی به باراک اوباما انتخابش را تبریک گفت و به او توصیه کرد با استفاده از این فرصت، نام نیکی از خود به جای بگذارد.

باراک اوباما نیز در واکنش به این نامه گفت که نامه رئیس جمهوری ایران مورد بررسی قرار خواهد گرفت و به طور مناسب به آن واکنش نشان داده خواهد شد.

مطالب مرتبط