ابهام درباره سرنوشت شکایات دولت ایران از رسانه‌ها

غلامحسین الهام
Image caption سخنگوی دولت ایران از برخورد بعضی رسانه ها با دولت ایران انتقاد کرده است

سخنگوی دولت و وزیر دادگستری ایران گفته است حتی در مواردی که دولت از شکایت علیه رسانه ها صرف نظر کرده، ممکن است دادستانی موضوع را پیگیری کند.

به گزارش ایرنا، غلامحسین الهام روز سه شنبه ۲۱ آبان در نشستی با مدیران رسانه های ایران گفت: اگر چه رئیس جمهور و دولت از حق قانونی خود گذشتند اما این امر به معنای مباح شدن ارتکاب جرم و انجام هتک نیست و دادستانی فارغ از بازپس گیری شکایات از سوی دولتی ها، برای پیگیری جنبه عمومی جرایم، وظایف و اختیاراتی دارد.

محمد جواد حق شناس مدیر مسئول روزنامه اعتماد ملی که در این نشست حضور داشت به بی بی سی گفت آقای الهام این سخنان را در پاسخ به انتقاد یکی از مدیران مسئول رسانه ها بیان کرد که از بی توجهی به دستور رئیس جمهور مبنی بر پس گرفتن شکایات دولت از رسانه ها انتقاد کرده بود.

به گفته آقای حق شناس، حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد شکایاتی که برخی مدیران مسئول رسانه های ایران با آن روبه رو هستند از سوی سازمان ها و دستگاه های دولتی مطرح شده است.

این در حالی است که محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران در مراسم روز خبرنگار امسال وعده داد دولت همه شکایت های خود را از رسانه ها پس بگیرد.

دفتر رئیس جمهوری نیز اوایل مهرماه با صدور بخشنامه ای به دستگاه های دولتی دستور داد از شکایت علیه رسانه ها و مطبوعات صرف نظر کنند.

با این حال به نظر می رسد نه تنها به گفته آقای الهام پس گرفتن شکایات از سوی مقامات دولتی لزوما مانع از پیگرد قضایی رسانه ها نمی شود، بلکه اساساً دستگاه های دولتی، پس گرفتن شکایات خود را در مواردی به عذرخواهی رسانه ها موکول کرده اند.

به گفته مدیر مسئول اعتماد ملی، یکی از نمایندگان رسانه ها این موضوع را در نشست با آقای الهام مطرح کرد.

آقای حق شناس به نقل از مدیر مسئولی که از او نام نمی برد گفت: ایشان این بحث را از یکی از وزارتخانه ها پی گیری کرده بود، ولی وزارتخانه ذیربط گفته بود اگر شما رسما و مکتوب از ما عذرخواهی نکنید ما شکایتمان را پس نمی گیریم.

"روابط عمومی"

آقای الهام بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی ایران، در نشست روز سه شنبه با مدیران رسانه ها همچنین از آنچه "جنجال آفرینی و اعمال فشار به مسئولان اجرایی و بالا بردن هزینه تدبیر و تصمیم گیری" خواند انتقاد کرد و گفت این اقدامات نمی تواند نشانه دلواپسی برای مردم باشد.

او به عنوان نمونه گفت: آیا نگران کردن جامعه نسبت به کمبود سوخت در زمستان در راستای اقدام انتقادی سازنده و دلسوزانه است؟

اما مدیر مسئول روزنامه اعتماد ملی در گفتگو با بی بی سی با اشاره به این سخنان آقای الهام، مشکل تأمین سوخت در زمستان سال گذشته را یادآوری کرد و گفت طبیعی است که رسانه ها می توانند با اطلاع رسانی به موقع مسئولان را هشیار کنند و این کار با نگران کردن مردم تفاوت دارد.

او گفت: دولت گاه انتظار روابط عمومی را از رسانه ها دارد، در حالی که رسانه نماینده دولت نیست بلکه نماینده جامعه ای است که دولت را بر سر کار آورده و باید به کار آن نظارت کند، پس طبیعی است که نیمه خالی لیوان را هم ببیند و آن را انعکاس دهد.

مطالب مرتبط