آلودگی هوای تهران سه برابر سال پیش

آلودگی هوای تهران
Image caption وسايل نقليه موتوری مهمترين آلوده کننده شهر تهران به حساب می آيد

آلودگی هوای شهر تهران نسبت به سال گذشته افزایش یافته و روزهای ناسالم شهر سه برابر شده است.

یوسف رشیدی مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به خبرگزاری مهر گفته است که میزان آلودگی هوای شهر تهران در سال گذشته 15 روز فراتر از حد استاندارد بود اما این رقم در هفت ماه اول امسال به 46 روز رسیده است.

در سال های اخیر آلودگی هوا در اواخر پائیز و اوایل زمستان افزایش پیدا کرده و پیش می شود که روزهای ناسالم هوای شهر تهران در پنج ماه پایان سال خورشیدی جاری افزایش پیدا کند.

آمارهای رسمی نشان می دهد که به طور متوسط سالانه نزدیک به 10هزار نفر بر اثر آلودگی هوا در تهران جان خود را از دست می دهند.

سازمان ملل نیز به تازگی با انتشار گزارشی، نسبت به وضعیت آلودگی هوای هشدار داده و شهر تهران را از جمله شهرهای خطرناک معرفی کرده است.

Image caption سه و نیم میلیون خودرو و چهار میلیون موتور سیکلت در تهران تردد می کنند

وسايل نقليه موتوری مهمترين آلوده کننده شهر تهران به حساب می آيد و برخی کارشناسان می گويند خودروها و کارخانجات صنعتی حاشيه تهران عامل ۸۰ درصد آلودگی اين شهر هستند.

بر اساس آخرين برآوردها سه و نيم ميليون خودرو و بيشتر از چهار ميليون موتورسيکلت در اين شهر تردد می کنند.

فتح الله امی مدیر طرح جامع کاهش آلودگی هوای تهران گفته است که بر اساس تحقیقی که از سوی سه دانشگاه انجام شده، خودروهای تولید قبل از سال 1380فاقد استاندارد زیست محیطی هستند و 20 برابر خودروهای استاندارد، منوکسید کربن تولید می کنند.

به گفته آقای امی، تنها یک میلیون و 800 هزار خودرو استاندارد هستند و بقیه فاقد استاندارد هستند و به اندازه 41 میلیون خودرو آلودگی ایجاد می کنند.

برنامه های دولت برای جمع آوری خودروهای فرسوده طبق برنامه پیش نرفته است و طرح گاز سوز کردن خودروها نيز که با هدف کاهش مصرف بنزين و جلوگيری از آلودگی هوا از چند سال پيش پيگيری می شود به کندی پيش می رود.

روزانه حدود ۱۲ ميليون سفر روزانه در تهران صورت می گيرد و مسافران به وسيله اتوبوس، تاکسی و مترو و خودروهای شخصی جابه جا می شوند.

بر اساس آمارهای رسمی حدود ۳۴ درصد مسافران داخل شهر تهران با وسايل نقليه عمومی نظير تاکسی، اتوبوس و مترو جا به جا می شوند و بقيه شهروندان از وسايل شخصی استفاده می کنند.

نيمی از اتوبوس های درون شهری، تاکسی ها و مسافر کش شخصی تهران فرسوده هستند و برنامه های نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بسيار کند پيش می رود.

قرار بود با سهیمه بندی بنزین و عرضه بنزین آزاد، بخشی از بودجه برای توسعه حمل و نقل عمومی هزینه شود اما گزارشها نشان می دهد که عملیات توسعه مترو به دلیل کمبود اعتبار به کندی پیش می رود و تعداد اتوبوس های شهری نیز همچنان با جمعیت مسافران همخوانی ندارد.

کارشناسان می گویند که در این شرایط همچنان اکثر شهروندان تهرانی ناچارند از وسایل نقلیه شخصی استفاده کنند و این مسئله می تواند مشکل آلودگی را تشدید کند.

مطالب مرتبط