خشکسالی تولید و صادرات زعفران ایران را تهدید می کند

Image caption بیش از صد هزار خانوار ایرانی از تولید و فروش زعفران امرار معاش می کنند

صادرات زعفران ایران به علت افزایش قیمت این محصول کشاورزی و به صرفه نبودن آن برای صادر کنندگان، متوقف شده است.

خشکسالی های اخیر در ایران باعث کاهش تولید زعفران و دیگر محصولات کشاورزی شده است.

به تازگی اتحادیه صادرکنندگان و فروشندگان زعفران خراسان رضوی که یکی از مناطق تولید عمده زعفران جهان است، اعلام کرده بود که دلالان بازار زعفران، موجب افزایش قیمت و لغو قراردادهای صادراتی بسیاری از دست اندرکاران زعفران در این استان شده اند.

این در حالی است که کارشناسان اقتصادی معتقدند علت توقف صادرات، به صرفه نبودن قیمت زعفران برای صادر کنندگان است.

اتحادیه صادر کنندگان زعفران اخیرا هشدار داده که با افزایش بی رویه قیمتها عملا بازار خارجی این محصول دچار لطمه جدی خواهد شد.

رئیس هیات مدیره صندوق توسعه صادرات زعفران ایران اواسط آبان امسال از افزایش قیمت این محصول به کیلویی سه میلیون تومان خبر داده بود.

پیش از آن، قیمت هر کیلو زعفران ایران، یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان بود. این میزان افزایش قیمت، پیش بینی نشده بوده است.

کارشناسان می گویند که با افزایش قیمت زعفران احتمال دارد که سال آینده کشاورزان متمایل به تولید بیشتر شوند و در نتیجه زعفران ایران در سال آینده شاهد افزایش تولید و به دنبال آن ایجاد مشکل جدی در فروش شود.

اما به نظر می رسد با توجه به پیش بینی ها در مورد ادامه خشکسالی ایران در سال آینده، تولید زعفران تغییر عمده ای نسبت به امسال نکند.

فصل برداشت زعفران در ایران پاییز به خصوص اواسط آبان است و افزایش و کاهش قیمت ها عموما در این وقت از سال روی می دهد.

در حال حاضر ۹۰ درصد زعفران تولیدی ایران به صورت فله ای و در بسته بندی‌های بزرگ به اسپانیا و امارات متحده عربی صادر می‌شود.

کاشت زعفران در ایران قدمتی ۳ هزار ساله دارد. ایران با متوسط تولید ۱۰۰تن زعفران در سال، مقام اول تولید این محصول را در جهان دارد.

آمارهای تقریبی حاکی از آن است که بیش از صد هزار خانوار، در شهرهای تربت حیدریه، گناباد قائن، بجستان، فردوس، سرایان، بیرجند و کاشمر در استان‌های خراسان جنوبی و رضوی، از محل تولید و فروش زعفران، زندگی می کنند و در صورت کاهش تولید یا توقف صادرات، معیشت این افراد در مخاطره قرار می گیرد.