ایران از دستگیری اعضای 'شبکه جاسوسی اسرائیل' خبر داد

سردار محمد علی جعفری

ایران از کشف "شبکه جاسوسی اسرائیل و دستگیری عوامل آن" توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی سپاه پاسداران خبر داده است.

سردار سرلشکر محمد علی جعفری، فرمانده سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی، روز دوشنبه چهارم آذر گفت:" با تلاش سازمان حفاظت اطلاعات سپاه، شبکه‌ای که عمدتا در ارتباط با سازمان های نظامی کشور جاسوسی می‌کرد، شناسایی و با ردیابی و انجام اقدامات وسیع اطلاعاتی، وابستگی این شبکه به سازمان جاسوسی موساد مشخص شد و سرانجام در عملیاتی تمامی عوامل و عناصر شبکه دستگیر شدند."

فرمانده سپاه پاسداران گفت که این شبکه با جمع آوری اخبار و اطلاعات از مراکز هسته‌ای ایران، مجموعه‌های حساس سپاه و همچنین فرماندهان و شخصیت های کشوری و لشکری و انتقال آنها به اسرائیل در صدد اجرای "نیات شوم" خود در سطح کشور بوده است.

بر اساس گفته های این مقام ارشد نظامی ایران، دستگیر شدگان، دوره‌های آموزشی ویژه بمب گذاری و ترور را در اسرائیل سپری و با حمایت مالی موساد [سازمان اطلاعاتی اسرائیل] تجهیزات فراوانی را خریداری کرده بودند.

آقای جعفری به زمان و مکان دستگیری این افراد اشاره ای نکرده اما گفته که جزئیات آن به زودی اعلام می شود.

ایران در حالی از کشف شبکه "جاسوسی اسرائیل" خبر داده که دو روز پیش از این، وزارت اطلاعات ایران از اعدام یک شهروند ایرانی خبرداده بود که به اتهام جاسوسی برای اسرائیل در ایران دستگیر و محاکمه شده بود.

به گفته مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات، آقای اشتری سه سال برای موساد جاسوسی می کرد و اخبار و اطلاعاتی را در مقام "مشاور فنی و دفاعی" از داخل ایران جمع آوری و به صورت فنی و حضوری در اختیار آنان قرار می داد.

در ماه های اخیر، با افزایش اختلاف نظرها بر سر برنامه غنی سازی اورانیوم در ایران، تنش ها میان ایران با آمریکا و اسرائیل، بالا گرفته و مقام های ایرانی و اسرائیلی، حملات لفظی کم سابقه ای را علیه یکدیگر مطرح می کنند.

مطالب مرتبط