22:22 گرينويچ - شنبه 10 ژانويه 2009 - 21 دی 1387

حملات ناموفق دزدان دریایی به هفت نفتکش ایرانی

عکس آرشیوی از ربوده شدن یک کشتی در آب های سومالی

ایران نیز از جمله قربانیان عمده مشکل دزدی دریایی بوده است

شرکت ملی نفتکش ایران گزارش داده که در پنج ماه گذشته دزدان دریایی به هفت نفتکش ایرانی حمله کرده اند اما موفق به ربودن آنها نشده اند.

محمد سوری مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران گفته است: "دزدان دریایی به هفت نفتکش ایران در تنگه باب المندب حمله کرده اند ولی با هوشیاری خدمه ایرانی دزدان دریایی موفق به ربودن آنها نشده اند."

بنابر گزارش شرکت ملی نفتکش وابسته به شرکت ملی نفت ایران، نفتکش "هنگام" در روز ۳۰ شهریور، نفتکش "دماوند" در روز ۱۱ مهر، نفتکش "هرمز" در ۵ مهر، نفتکش "نور" در روز ۷ آبان، نفتکش "هراز" در ۲۱ آبان و ۲ دی و نفتکش "دیلم" در روز ۲۵ دی از سوی دزدان دریایی مورد حمله قرار گرفته است.

به گفته آقای سوری، دزدان دریایی در یک مورد با شلیک موشک "آر پی جی هفت" به نفتکش "هنگام" حمله کردند که این حمله موفقیت آمیز نبود.

دزدان دریایی در ماه نوامبر گذشته یک نفتکش عظیم عربستان سعودی را که حاوی دو میلیون بشکه نفت بود در سواحل سومالی ربودند و گفته می شود بعد از دریافت سه میلیون دلار باج، این کشتی را آزاد کردند.

بنابر گزارش شرکت ملی نفتکش ایران، دزدان دریایی تاکنون به بیش از ۱۴۰ کشتی های تجاری حمله کرده اند که در ۴۶ مورد موفق به ربودن کشتی شده اند. از میان کشتی های ربوده شده، تاکنون ۳۰ کشتی آزاد شده و دزدان دریایی ۱۶ کشتی را با بیش از ۲۶۸ خدمه در گروگان دارند.

همزمان با حمله ناموفق دزدان دریایی به نفتکش های ایرانی، دو کشتی ایرانی در خلیج عدن در نزدیکی سواحل سومالی از سوی دزدان دریایی ربوده شد که هر دو کشتی بعد از مدتی آزاد شدند.

کشتی باری ایران دیانت با ۲۹ خدمه اواخر تابستان امسال در حالی که ۴۰ هزار تن سنگ آهن را از چین به هلند می برد در آب های ساحلی سومالی ربوده شده بود.

این کشتی نزدیک به دو ماه بعد زمانی آزاد شد که شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی به ربایندگان مبالغی باج پرداخت.

بعد از آن نیز کشتی "دیلایت" که ۳۶ هزار تن گندم از اروپا به مقصد ایران حمل می کرد ربوده شد. این کشتی متعلق به یک شرکت هنگ کنگی است و تحت پرچم هنگ کنگ حرکت می کرد.

کشتی "دیلایت" که تحت اجاره ایران بود با ۲۵ خدمه بعد از بیست روز آزاد شد.

دزدان دریایی سومالی در ماه های اخیر بر حملات خود به کشتی های تجاری افزوده اند و گسترش حملات آنها باعث جلب توجه بین المللی به این مشکل شده است.

در سال ۲۰۰۸ بیش از ۱۰۰ مورد حملات دزدان دریایی در خطوط پرتردد کشتیرانی در آب های شرق و شمال سومالی گزارش شده است و برای همین به همه کشتی هایی که از این آبها عبور می کنند، هشدار جدی داده شده است.

خلیج عدن دریای سرخ را به اقیانوس هند متصل می کند و یکی از شلوغ ترین مسیرهای عبور کشتی هاست.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.