هشدار سرلشکر فیروزآبادی درباره تبادل پیام با آمریکاییها

حسن فیروزآبادی
Image caption دولت ایران اخیرا نشان استقلال این کشور را به سرلشکر فیروزآبادی اهدا کرد

سرلشکر حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران نسبت به آنچه که حضور "خط سازش با آمریکا و انگلیس در مجلس و دولت" خوانده، هشدار داده است.

آقای فیروزآبادی که درجمع مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح سخنرانی می کرد، گفت: "آفتی که امروز و در این مقطع زمانی انقلاب را تهدید می‌‏کند این است که آمریکایی‌‏ها پیام می‌‏دهند و کسانی اینجا می‌‏گویند ما پیام آمریکایی‌‏ها را بررسی می‌‏کنیم."

مطبوعات ایران، شنبه ۲۳ آذر (13 دسامبر) سخنرانی آقای فیروزآبادی را منتشر کرده اند اما به زمان آن انجام آن اشاره ای نکرده اند.

آقای فیروزآبادی در این سخنرانی گفته: "کسانی هستند که بالاخره پای این پیام بردن و آوردن دایره می‌‏زنند و خوشحال هستند که بگویند خیلی خوب، ولی‌‏فقیه باشد، جمهوری اسلامی باشد داخل دولت و مجلس اینها نفوذی‌‏های آمریکا هم باشند. همه بحث دوم خرداد همین بود و همه بحثی که امروز دارند دامن می‌‏زنند همین است."

در ماه های اخیر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در چندین نوبت از نامه چند سناتور آمریکایی برای گفت و گو با نمایندگان مجلس ایران خبر داده بود.

همچنین محمود احمدی نژاد، به عنوان نخستین رئیس جمهوری ایران در نامه ای به باراک اوباما، انتخاب او را به عنوان رئیس جمهوری آمریکا تبریک گفت.

آقای احمدی نژاد همچنین پیش از این نامه ای به جورج بوش رئیس جمهوری فعلی آمریکا نوشت و در چندین سخنرانی از تمایل به مناظره و گفت و گو با رئیس جمهوری و نامزدهای انتخابات این کشور سخن گفت.

با این همه به نظر می رسد گرچه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران از "خط سازش در مجلس و دولت" انتقاد کرده اما هشدار او متوجه دولت این کشور نیست.

آقای فیروزآبادی در این سخنرانی دولت آقای احمدی نژاد را اصلاح طلب خوانده و گفته "او طرح های نو آورد که توانست تاثیر بگذارد برسیاست استکبارجهانی، مواضع دولت احمدی‌‏نژاد افتخارهسته‌‏ای ایران را به نتیجه رساند، مقاومت احمدی‌‏نژاد نتیجه داد، نه ساخت و پاخت‌‏های سازش کارانه قبلی،‌ احمدی‌‏نژاد آمد اصلاح طلبی کرد، آن ساخت و پاخت‌‏ها را باطل کرد، گفت حرف امام و حرف انقلاب و حرف‌‏ملت ما چیز دیگری است، ما روی آن حرف می ایستیم."

سرلشکر فیروزآبادی، یکی از بلند پایه ترین مقام های نظامی ایران است که از سال ۱۳۶۸ تاکنون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران است.

این ستاد عالیترین مرجع نظامی نیروهای مسلح در ایران است که وظیفه سیاست‌گذاری و فرماندهی کلیه نیروهای مسلح ایران یعنی ارتش، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی را برعهده دارد.

به تازگی دولت آقای احمد نژاد، نشان استقلال ایران را که بالاترین نشان رسمی این کشور است به آقای فیروزآبادی اهدا کرد.

مطالب مرتبط