شهرداری تهران: مدارس مناطق آلوده تعطیل شود

آلودگی هوا
Image caption شهرداری همچنین پیشنهاد کرده که ساعت کار ادارات و مدارس نیز تغییر کند

آلودگی هوای تهران به حدی رسیده است که شهرداری تهران پیشنهاد کرده مدارس برخی مناطق این شهر که آلودگی بیشتری دارند، تعطیل شود.

بر اساس گزارشها، آلودگی هوا در مناطق قلهک، آزادی و تجریش در وضعیت اضطرار قرار دارد و شهرداری تهران پیشنهاد کرده مدارس این مناطق تعطیل شود.

شهرداری همچنین پیشنهاد کرده که ساعت کار ادارات و مدارس نیز تغییر کند.

بر اساس این پیشنهاد، ساعت شروع به کار کارخانجات و مراکز نظامی، ساعت شش و نیم صبح، ادارات دولتی هفت و نیم، دانشگاهها، هشت و نیم و کسبه و بازار نیز بین نه و نیم تا ده صبح باشد.

پیشنهادهایی نیز در زمینه محدودیت تردد خودروهای تک سرنشین، موتورسیکلت و مسافربرها مطرح شده است.

هنوز تصمیمی در باره این پیشنهادها گرفته نشده و قرار است دولت تا یک هفته دیگر و بعد از بررسی پیشنهادها در این زمینه تصمیم گیری کند.

این پیشنهادات در نشست کمیته اضطرار آلودگی هوا مطرح شده است که صبح روز شنبه به دلیل تشدید آلودگی هوا در تهران برگزار شد.

استانداری، شهرداری، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان هواشناسی، اورژانس، وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش از جمله سازمانهای عضو کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران هستند.

یوسف درون پرور معاون کمیته اضطراری آلودگی هوا تهران گفته است: "بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، وضع آلودگی هوای تهران تا پایان هفته مناسب نخواهد بود."

هشدار پزشکان

در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا از پلیس خواسته است که بر اجرای طرح زوج و فرد خوردوها کنترل بیشتری انجام دهد و از تردد خودروهای بدون معاینه فنی جلوگیری کند.

از شهروندان تهرانی نیزخواسته شده تا از تردد در سطح معابر شهر تهران خودداری کرده و از خودروهای شخصی استفاده نکنند.

با آنکه در روزهای آخر هفته در تهران باران باریده و ترافیک هم بسیار کمتر بوده اما گزارشها نشان می دهد که تغییری در وضعیت هوای تهران ایجاد نشده و هوا همچنان به شدت آلوده است.

Image caption برنامه های کاهش آلودگی هوای تهران تاکنون ثمربخش نبوده است

وزارت بهداشت از سالمندان، کودکان و کسانی که دچای بیمارهای قلبی و ریوی هستند خواسته که از خانه بیرون نیایند.

پزشکان می گویند استمرار آلودگی هوا علاوه بر این که باعث مرگ بیماران ریوی و قلبی می شود، سلامت شهروندان دیگر را نیز تهدید می کند و ممکن است آنها را به بیمارهای قلبی و تنفسی مبتلا کند.

محمد باقر صدوق مدیر کل محیط زیست تهران از افزایش شدید منواکسید کربن در هوای تهران ابراز نگرانی کرده و گفته است که بارش باران در روزهای گذشته نتوانسته از میزان آلودگی هوا کم کند.

بالا بودن منواکسید کربن، سرب و ذرات آلاینده باعث می شود که اکسیژن لازم به قلب، ریه و مغز نرسد و شهروندان را به بیماریهایی نظیر تنگی نفس، اختلالات قلبی، ریوی و ناراحتی های عصبی مبتلا کند.

تشدید آلودگی هوا

گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد که میزان آلودگی هوای شهر تهران نسبت به سال گذشته سه برابر شده است. بر اساس این گزارش هوای تهران در سال گذشته ۱۵ روز فراتر از حد استاندارد بود اما این رقم در هفت ماه اول امسال به ۴۶ روز رسیده است.

آمارهای رسمی نشان می دهد که به طور متوسط سالانه نزدیک به ۱۰هزار نفر بر اثر آلودگی هوا در تهران جان خود را از دست می دهند.

وسایل نقلیه موتوری مهمترین آلوده کننده شهر تهران به حساب می آید و برخی کارشناسان می گویند خودروها و کارخانجات صنعتی حاشیه تهران عامل ۸۰ درصد آلودگی این شهر هستند.

نزدیک به چهار میلیون خودرو و بیشتر از چهار میلیون موتور سیکلت در تهران تردد می کنند و بیش از ۷۰ درصد آلودگی هوای شهر تهران ناشی از آنهاست به همین دلیل مقامات دولتی سعی دارند تا برای مقابله با آلودگی از تردد خودروها بکاهند.

برنامه های دولت برای جمع آوری خودروهای فرسوده طبق برنامه پیش نرفته است و طرح گاز سوز کردن خودروها نیز که با هدف کاهش مصرف بنزین و جلوگیری از آلودگی هوا از چند سال پیش پیگیری می شود به کندی پیش می رود. روزانه حدود ۱۲ میلیون سفر روزانه در تهران صورت می گیرد و مسافران به وسیله اتوبوس، تاکسی و مترو و خودروهای شخصی جابه جا می شوند.

بر اساس آمارهای رسمی کمتر از نیمی از مسافران داخل شهر تهران با وسایل نقلیه عمومی نظیر تاکسی، اتوبوس و مترو جا به جا می شوند و بقیه شهروندان از وسایل شخصی استفاده می کنند.

نزدیک به نیمی از اتوبوس های درون شهری، تاکسی ها و مسافر کش شخصی تهران فرسوده هستند و برنامه های نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بسیار کند پیش می رود.

قرار بود با سهیمه بندی بنزین و عرضه بنزین آزاد، بخشی از بودجه برای توسعه حمل و نقل عمومی هزینه شود اما گزارشها نشان می دهد که عملیات توسعه مترو به دلیل کمبود اعتبار به کندی پیش می رود و تعداد اتوبوس های شهری نیز همچنان با جمعیت مسافران همخوانی ندارد.

مطالب مرتبط