بازداشت نایب رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

ابراهیم مددی و منصور اسانلو
Image caption آقای مددی به سه سال و نیم و آقای اسانلو به پنج سال زندان محکوم شده اند

ابراهیم مددی نایب رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران روز هفتم دی ماه در محل اداره کار شمال تهران در میدان اقدسیه بازداشت شده است.

بر اساس گزارشها، آقای مددی که برای شرکت در جلسه هیات حل اختلاف به اداره کار شمال تهران مراجعه کرده بود، دستگیر و به زندان اوین منتقل شده است.

آقای مددی از کارگران اخراجی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران است که دیوان عدالت اداری با نقض حکم اخراج، رای به بازگشت وی داده بود.

در رابطه با این حکم، نایب رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به هیات حل اختلاف اداره کار مراجعه کرده بود.

یوسف مولایی وکیل آقای مددی به بی بی سی فارسی گفت که موکلش در رابطه با حکم شعبه ۱۴ دادگاه انقلاب که طی آن به سه سال و نیم زندان محکوم شده، دستگیر و به زندان اوین منتقل شده است.

به گفته آقای مولایی، فرصت تجدید نظر در حکم دادگاه انقلاب وجود نداشته چون این رای اصلا به وکیل ابلاغ نشده است و دادگاه انقلاب می گوید که این حکم را قبلا در زندان به اطلاع آقای مددی رسانده و این به منزله ابلاغ حکم است.

در این زمان آقای مددی به خاطر پرونده ای دیگر در زندان بود و دادگاه انقلاب می گوید که در آن زمان حکم را به رویت وی رسانده است اما وکیل آقای مددی می گوید: "دادگاه انقلاب تا امروز رای را هم در اختیار ما نگذاشته است."

سال گذشته آقای مددی به اتهام اخلال در نظم عمومی به دلیل تجمع غیرقانونی به ۲ سال حبس محکوم شد و مدت چهار ماه را نیز در زندان گذراند اما دادگاه تجدید نظر، وی را از اتهامات تبرئه کرد و وی از زندان آزاد شد.

به غیر از آقای مددی، منصور اسانلو رئیس هیات مدیره سندیکای کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران نیز در زندان به سر می برد. وی سال گذشته به اتهام تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی دستگیر شد و در حال حاضر دوران محکومیت پنج ساله خود را در زندان اوین می گذراند.

فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل نیز خواستار آزادی چند تن از فعالان کارگری ایران شده است. منصور اسانلو، ابراهیم مددی، بیژان امیری، محسن حکیمی و فرزاد کمانگر از جمله کسانی هستند که این سازمان خواستار آزادی آنها از زندان شده است.

مطالب مرتبط