احمدی نژاد: مصر مرز خود را با غزه باز کند

محمود احمدی نژاد

رئیس جمهوری ایران از مصر خواست مرز خود را با غزه باز کند و اتحادیه عرب را نیز به حمایت از مردم غزه فراخواند.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران این درخواست ها را در پیامی خطاب به "مردم سرافراز غزه و فلسطین، ملت های آزاده جهان و امت اسلامی" مطرح کرده است.

همزمان ۲۰۹ نماینده مجلس ایران نیز دو فوریت طرحی را تصویب کرده اند که برای موظف کردن دولت به حمایت همه جانبه از مردم فلسطین ارائه شده بود.

این طرح در صورت تصویب نهایی، ورود کالاهایی را که سهامداران اصلی شرکت های تولید کننده آنها بنگاه های "صهیونیستی" است، به ایران ممنوع می کند.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز پیشنهاد کرده مجلس ایران ابتکار سازماندهی سفرهای مردمی داوطلبان را از ایران و سایر کشورهای جهان به سوی غزه در دست بگیرد.

احمد توکلی شخصا اظهار آمادگی کرده است که با کشتی به سوی غزه حرکت کند.

مجروحان غزه

در این حال وزیر بهداشت ایران نیز از انتقال تعدادی اندک از مجروحان حوادث غزه به بیمارستان های ایران خبر داده، اما گفته است دولت مصر از انتقال بیشتر این مجروحان جلوگیری می کند.

کامران باقری لنکرانی به خبرنگاران گفت: پیشنهاد ایران برای انقال مجروحان می توانست برای تخلیه بیمارستان های غزه مفید باشد.

این در حالی است که رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران گفته است دولت مصر از انتقال مجروحان غزه به ایران جلوگیری کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، احمد اسفندیاری گفت: "به همراه اولین هواپیمای حامل غذا و داروی ارسالی به مصر، چند گروه پزشکی هم اعزام کردیم که در آنجا تعدادی از مجروحان غزه را درمان کنند و تعدادی از آنها را به ایران بیاورند که متأسفانه دولت مصر مانع شد".

در این حال پنج گروه دانشجویی در ایران هشدار داده اند اگر دولت مصر گذرگاه مرزی خود را با غزه باز نکند، ممکن است به نمایندگی سیاسی این کشور در تهران حمله کنند.

هشدار به مصر

این هشدار در نامه ای خطاب به عمرو الزیات، رئیس دفتر حفاظت منافع مصر در تهران مطرح شده و نام بسیج دانشجویی، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، جنبش عدالتخواه دانشجویی و دفتر تحکیم وحدت در پایان این نامه آمده است.

Image caption خبرگزاری های ایران از ثبت نام هزاران دانشجو برای عملیات انتحاری علیه اسرائیل خبر داده اند

این گروه های دانشجویی تا ظهر پنجشنبه (اول ژانویه، ۱۲ دی) به رئیس دفتر حفاظت منافع مصر فرصت داده اند که در صورت باز نشدن مرز غزه توسط دولت مصر، خاک ایران را ترک کند، زیرا پس از آن به "وظیفه انقلابی خود همانند آنچه در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ رخ داد" عمل خواهند کرد.

قوه قضائیه ایران نیز از کشورهای اسلامی دعوت کرده شکایات خود را علیه دولت اسرائیل برای رسیدگی به دادگاهی در ایران تسلیم کنند که به دستور محمود هاشمی شاهرودی، رئیس قوه قضائیه ایران تشکیل شده است.

علیرضا جمشیدی، سخنگوی قوه قضائیه ایران گفته است: بر اساس کنوانسیون های چهارگانه ژنو، دولت اسرائیل صلح و امنیت جهان را به مخاطره انداخته و بر اساس قوانین بین المللی همه کشورهای عضو می توانند به این نوع جرایم رسیدگی کنند.

همزمان ثبت نام از دانشجویان ایرانی داوطلب برای انجام عملیات انتحاری علیه اسرائیل در یک سایت اینترنتی ادامه دارد.

خبرگزاری های داخلی ایران تاکنون از ثبت نام هزاران دانشجو به این منظور خبر داده اند.

مطالب مرتبط