نماینده رهبر ایران: دانشجویان وارد سفارتخانه‌ها نشوند

تجمع در برابر سفارت اردن

نهاد نمایندگی آیت الله خامنه ای در دانشگاه ها، دانشجویان را از ورود به سفارتخانه های خارجی منع کرده است.

به گزارش منابع خبری ایران مهدی میراحمدی که به نمایندگی از این نهاد روز پنج شنبه، 12 دی ماه در جمع دانشجویان تجمع کننده در برابر سفارت اردن حضور یافته بود، به آنها گفت: "باید ضمن حضور در صحنه و تداوم اعتراضات، به ویژه در مقابل سفارتخانه های کشورها، توجه داشته باشید که به واسطه پیمان ها و معاهدات بین المللی، کسانی که به تبعیت از مقام معظم رهبری به صحنه آمده اند، مجاز به ورود به دفاتر و ساختمان ها[ی سفارتخانه ها] نیستند".

مسئولان چند تشکل دانشجویی ایران روز ۱۰ دی (۳۰ دسامبر) در نامه ای به سفیر اردن و مسئول دفتر حفاظت منافع مصر هشدار داده بودند که در صورت تداوم سیاست های این دو کشور در قبال بحران غزه، باید تا ظهر پنجشنبه (۱۲ دی) خاک ایران را ترک کنند، زیرا در غیر این صورت این دانشجویان "به وظیفه انقلابی خود همانند آنچه در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ رخ داد" عمل خواهند کرد.

اشاره آنها به حمله "دانشجویان پیرو خط امام" به سفارت آمریکا در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸ بود که به گروگان گیری گروهی از دیپلمات ها و کارکنان این سفارتخانه به مدت ۴۴۴ روز انجامید.

دانشجویان خشمگین از حوادث غزه، همان روز که نامه اولتیماتوم خود را به سفارت اردن و دفتر حفاظت منافع مصر نوشتند، به باغ تابستانی سفارت بریتانیا در قلهک نیز هجوم بردند و پرچم فلسطین را در آن نصب کردند.

براساس گزارش ها، مأموران نیروی انتظامی در جریان این هجوم با دانشجویان درگیر شده و برای متوقف کردن آنها به تیراندازی هوایی دست زده بودند.

در روزهای اخیر گزارش های دیگری نیز از درگیری میان پلیس ایران و دانشجویان تجمع کننده در برابر سفارتخانه ها و دفاتر دیپلماتیک در تهران منتشر شده بود.

مهدی میر احمدی که به نمایندگی از نهاد نمایندگی آیت الله خامنه ای در دانشگاه ها به میان دانشجویان تجمع کننده رفته بود، در این مورد هم به دانشجویان توصیه کرد با پلیس درگیر نشوند.

او همچنین از مسئولان نیروی انتظامی خواست "سعه صدر بیشتری به خرج داده و رعایت حال دانشجویان را بکنند".

مطالب مرتبط