18:07 گرينويچ - جمعه 02 ژانويه 2009 - 13 دی 1387

رفسنجانی: فلسطینی‌ها با سلاح‌های جدید تانک‌های اسرائیلی را خواهند زد

اکبر هاشمی رفسنجانی

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران گفته است فلسطینی ها با سلاح های جدید تانک های اسرائیلی را در غزه منهدم خواهند کرد.

آقای هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه تهران گفت: "اگر تانک ها وارد غزه شوند، اتفاق عجیبی می افتد و آن این است که فلسطینی ها با استفاده از سلاح های جدید خود می توانند آن ها را از فاصله دور شکار کنند که این امر در گذشته امکان پذیر نبود".

وی گفت در غزه کمبود سرباز نیست، اما "امت اسلامی" باید مردم غزه را با کمک های "سیاسی، فرهنگی، تبلیغاتی و تسلیحاتی" یاری کند.

گزارش رادیویی - برنامه جام جهان نما

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

این در حالی است که عده ای از دانشجویان و جوانان ایرانی که از حملات اسرائیل به غزه خشمگین هستند، در روزهای گذشته در چند فرودگاه ایران تحصن کرده اند و از مقامات این کشور می خواهند ترتیب اعزام آنها را به غزه برای جنگ با اسرائیل فراهم کنند.

اسرائیل هزاران سرباز و انبوهی از تانک ها و خودروهای زرهی خود را به مرز با غزه منتقل کرده و گفته است در صورت لزوم، تهاجم زمینی به غزه را آغاز خواهد کرد.

ایران یکی از حامیان اصلی جنبش حماس است و از زمان آغاز حملات هوایی اسرائیل به غزه، این حملات را به شدت محکوم کرده است

در این حال آقای رفسنجانی می گوید "به فرض محال" هم که اسرائیل با کشتار سران مقاومت، دولت حماس را نابود کند، نیروهای مقاومت بدون اینکه درگیر مسئولیت های اجرایی باشند، تمام توان خود را صرف مبارزه خواهند کرد.

به گفته او در این صورت آنها تنها افرادی پراکنده خواهند بود و دیگر نمی توان "با هواپیما و تانک" آنها را شکست داد.

آقای رفسنجانی گفت: "اتفاقاً وقتی حماس می خواست دولت تشکیل دهد، بسیاری از مجاهدین مخالف بودند و می گفتند مقاومت [کردن] با [تشکیل] دولت نمی سازد".

او با اشاره به تجربه حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه با اسرائیل اضافه کرد: "لبنان یک کشور بود با دو میلیون شیعه مستقل از دولت. اگر حزب الله توانست مقاومت کند، پشتوانه کشور لبنان را داشت. اما در غزه این طور نیست، بنابراین اگر اسرائیل در غزه شکست بخورد افتضاحش تا آسمان خواهد رفت".

ایران یکی از حامیان اصلی جنبش حماس است و از زمان آغاز حملات هوایی اسرائیل به غزه، این حملات را به شدت محکوم کرده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.