برخورد موشک اسرائیلی به ساختمان حاوی دفاتر شبکه های ایرانی

دود بر فراز غزه - عکس آرشیوی
Image caption تلویزیونهای العالم و پرس تی وی متعلق به دولت ایران در شهر غزه دفتر دارند

بنابه گزارش ها یک موشک اسرائیلی به ساختمانی در شهر غزه حاوی چندین دفتر رسانه ای از جمله دفتر شبکه های العالم و پرس تی وی ایران برخورد کرده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از گزارشگران و خدمه پزشکی گزارش داد که در این حادثه دو خبرنگار فلسطینی زخم های سطحی برداشته اند.

در زمان برخورد موشک به این ساختمان هشت طبقه، خبرنگاران از بام آن مشغول فیلمبرداری از نبردها در داخل و اطراف شهر غزه بودند. آنها اکنون آنجا را تخلیه کرده اند.

شبکه انگلیسی زبان "پرس تی وی" متعلق به دولت ایران روز جمعه این حادثه را چنین توصیف کرد: "نیروهای اسرائیلی شبکه های پرس تی وی و العالم را در نوار غزه هدف قرار دادند."

به گزارش خبرگزاری رویتر یک سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که این ساختمان هدف قرار داده نشده است اما ممکن است در اثر برخورد موشک به اطراف آن دچار "خسارات جانبی" شده باشد.

به گزارش پرس تی وی تجهیزاتی شامل وسایل مخابره ماهواره ای که روی بام ساختمان نصب شده بود آسیب دیده است.

یک گوینده "پرس تی وی" گفت که اسرائیل از مختصات جغرافیایی ساختمان آگاه بوده است و اینکه اطمینان داده شده بود که به آن حمله نخواهد شد.

این اولین حادثه در ارتباط با شبکه های ایرانی در غزه نیست.

Image caption به گفته مقام های اسرائیلی آقای شاهین حداقل تا 12 ژانویه در بازداشت خواهد بود

نیروهای اسرائیلی روز ششم ژانویه خبرنگار شبکه العالم به نام خضر ابراهیم را در آنجا دستگیر کردند.

خضر شاهین هم اکنون در اسرائیل تحت محاکمه است و مقام های اسرائیلی گفته اند که حداقل تا روز 12 ژانویه تحت بازداشت خواهد بود.

شبکه خبری العالم درباره دلیل دستگیری آقای شاهین می گوید مقامات اسرائیلی او را به ارتکاب اقدامات غیرقانونی در پوشش خبری حملات زمینی اسرائیل به غزه متهم کرده اند.

ظاهرا گزارشگر شبکه العالم که اخبار مربوط به حملات اسرائیل به غزه را پوشش می داد دستور ارتش اسرائیل در منع ارسال گزارش مربوط به شروع عملیات زمینی در غزه را نادیده گرفته و پیش از سر رسیدن زمان تعیین شده توسط ارتش، اخبار این عملیات را مخابره کرده بود.

به همین دلیل، آقای شاهین به درخواست ارتش اسرائیل و به ظن نقض مقررات سانسور خبری بازداشت شده است.

رسانه های ایران می گویند که خضر شاهین از فلسطینیان ساکن اسرائیل و دارای شناسنامه اسرائیلی است که از ۵ سال پیش تاکنون با شبکه خبری العالم همکاری می کند.

شبکه العالم روز جمعه طی بیانیه ای ادامه بازداشت خضر ابراهیم را غیرقانونی خواند. به گزارش این شبکه علی لاریجانی رئیس مجلس ایران نیز بازداشت آقای شاهین را محکوم کرده است.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست