19:21 گرينويچ - دوشنبه 12 ژانويه 2009 - 23 دی 1387

نگاهی به برنامه های هفتگی تلویزیون فارسی بی بی سی

امیر عظیمی در اتاق فرمان

تلویزیون فارسی بی بی سی که از روز چهارشنبه 25 دری ماه برابر با چهاردهم ژانویه کار خود را آغاز می کند هر هفته برنامه های ویژه ای دارد که در طول هفته پخش می شود و مهمترین آنها برنامه "صحفه 2"، "به عبارتی دیگر"، "خبرنگاران" و "ورزش 7" است.

امیر عظیمی، سردبیر برنامه های خبری هفتگی و مسئول برنامه ریزی تلویزیون فارسی بی بی سی در باره این برنامه ها که زیر نظر او تولید می شود، می گوید:ما چند برنامه هفتگی تولید می کنیم که از جمله آنها برنامه صفحه ۲ است که یک برنامه تحلیلی سیاسی است.

آقای عظیمی در باره این که چرا اسم این برنامه "صفحه ۲ " است گفت: در ایران صفحه دو اکثر روزنامه ها به مسائل و اخبار سیاسی اختصاص دارد و این نام تداعی کننده مسائل سیاسی است.

سردبیر برنامه های خبری هفتگی تلویزیون فارسی بی بی سی می گوید که محتوای این برنامه تحلیل مهمترین رویدادهای سیاسی هفته است که با حضور کارشناسان و تحلیلگران سیاسی بررسی می شود.

گفتگو با امیر عظیمی مسئول برنامه ریزی

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

دیگر برنامه ای که به سردبیری آقای عظیمی تولید می شود "به عبارت دیگر" نام دارد که یک مصاحبه به نسبت بلند است که به صورت هفتگی پخش می شود.

امیر عظیمی می گوید این برنامه حدود نیم ساعت است که در آن با افراد مشهور و معروف مصاحبه می شود.

در این برنامه سئوالاتی درباره نوع کار و نظر افکار عمومی درباره دستاوردهای این افراد وجود دارد، پرسیده می شود و به گفته آقای عظیمی این امکان برای مهمانان برنامه وجود دارد که پاسخی روشن به این سئوال ها بیان کنند.

امیر عظیمی

"در ايران صفحه دو اکثر روزنامه ها به مسائل و اخبار سیاسی اختصاص دارد و برنامه "صفحه ۲ " تلويزیون تداعی کننده این موضوع است."

برنامه دیگری که در این بخش تولید می شود "خبرنگاران" نام دارد که مجموعه ای از بهترین گزارش های خبرنگاران بخش فارسی بی بی سی و دیگر بخش های این بنگاه خبری است که در نقاط مختلف دنیا تهیه می شود و از تلویزیون فارسی پخش می شود.

تلویزیون فارسی بی بی سی برنامه ورزشی هم خواهد داشت که نام آن "ورزش ۷ " است که به گفته آقای عظیمی نگاهی تفسیری و تحلیلی به خبرهای ورزشی هفته و همچنین رویداد های جالب ورزشی دارد.

امیر عظیمی می گوید که برنامه های ویژه دیگری نیز به مناسبت های مختلف تهیه و از تلویزیون فارسی بی بی سی پخش خواهد شد.

برنامه های تلویزیون فارسی، روزانه به مدت هشت ساعت از ۵ بعد از ظهر تا یک نیمه شب به وقت تهران و از ۶ بعد از ظهر به وقت کابل از استودیوهای بی بی سی در لندن پخش می شود تا در کنار رادیو و وبسایت فارسی اخبار را در اختیار نزدیک به ۱۰۰ میلیون فارسی زبان سراسر جهان قرار دهد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.